• BIST 117.732
 • Altın 168,236
 • Dolar 3,9346
 • Euro 4,8433
 • İstanbul 8 °C
 • Ankara 16 °C

Başbakan Hakkari ve baş olma

Başbakan Hakkari ve baş olma
Burada adından bahsedilsin anlamında söylenmiş bir öz cümledir. Ancak tabii ki kötü anlamda anımsanmak veya kendinden söz ettirmek marifet değildir.

- Halk arasında baş olda soğan başı ol diye bir cümle vardlik, güzellik, barış, dostluk, hizmet ve yatırım alanında olumlu söz ettirmek marifettir. Hakkari öteden beri hep geri kalmada yani sınıfta kalma anlamında gündeme gelmiştir.

- Ülke genelinde fabrikası olmayan tek il =Ülke genelinde hala ilinde eğitim veren fakültesi olmayan tek il

- Ülkede alternatif karayolu çıkışı olmayan tek il

- Hala ülke genelinde havaalanı olmayan il =Demir yolu olmayan il =Sınır kenti olduğu halde sınır ticareti olmayan il

- Turizm yatırımı hizmeti ve turizm gelirleri olmayan il =ÖSYM’de ülke genelindeki sonuncu olan il

- Ülke genelinde milli gelirden pay almada sonunculuğu kimseye kaptırmayan ildir.

- İşsizlik yarışında birinciliği kimseye kaptırmayan ildir Hakkari.

- Fakirlikte tüm ülkede il ve ilçeleri sollayan ildir Hakkari. Daha da sayılacak 10’larca eksik aksak ve haksızlık vardır bu ilde Ama Allah var Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan bu gelişi ilde Hakkari’yi ülke gündeminde birinci sıraya oturttu.

 Doğrusu baş olduk yine ne başı olursa olsun. Birde yine Başbakanımız Hakkari’yi geçen gelişinde de YA SEV YA TERK ET cümlesi ile ülke gündemine getirmişti. Yine birkaç kes Hakkari baş olmuştur.

- Belediye Başkanı olduğum dönemde de Hakkari sık sık gündeme geliyordu.

- Belediye’yi kapatacağız derken Hakkari gündeme geldi. Zamanın Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman DEMİRER devreye girmişti.

- Köylerin zorla boşaltıldığı 1997-1998 yıllarında ÇÖPLÜKTEN YİYECEK ARAYAN çocuklarla gündeme gelmişti Hakkari. Dünya ve ülke Hakkarili çocuklarımızın dramını konuşmuştu. Belediye Başkanı Abdurrahman KESKİN ve zamanın Milli Eğitim Bakanı Sayın Mehmet Sağlam’ın sözlü kavgası ile ülkenin gündemine gelmişti. Şimdi Sayın Başbakan’a açıkça ifade ediyoruz.

HAKKARİLİLER HEM SİZİNLE HEMDE HÜKÜMETİNİZ İLE BARIŞIK DEĞİLDİRLER. NEDEN Mİ?

Yukarda saydığımız hangi yoklarımızdan birini sonlandırmak için gelmiştiniz Sayın Başbakanımız;

- Hakkari’de sınır ticaretini mi başlattınız

- Hakkari üniversitesinin hangi fakültesini eğitime açtınız.

- Hakkari’nin Van alternatif yolunu mu hizmete açtınız

- Hakkari’de kurduğunuz çimento fabrikası Yüksekova’daki şeker fabrikası, satılan et balık kurumunun yeni şubesi veya et kombinasının açılışını yapmak için mi gelmiştiniz. İstihdama yönelik, fukaralığa son vermesini sağlayan hangi yatırımı başlattınız. Neden Hakkarililer barışık olsun Doğulu olarak Kürt olarak geri kalmış yörenin insanları olarak.

- Kendi siyasi partimiz ile TBMM gelmek istiyoruz. EVREN’nin %10 baraj yasasının bekçiliğini yaparak bizi meclise kabul etmiyorsunuz anlamındaki barajı kaldırmıyorsunuz diyor gençlerimiz.

- ÖSYM sınavlarında Galatasaray lisesi ile eşit statüde sınava tabi tutup çocuklarımızın üniversitelere gelmesini hukuken olmasa bile fiilen bu günkü sistemle engelliyorsunuz. KPSS’de geri kalmış yörelerin çocuklarını yine Galatasaray lisesi Çankaya lisesi ve de holdinglerin özel okullarda mezun olan çocukları ile eşit şartlarda sınava tabi tutup kazanmayacakları belli olan yöremiz çocuklarının kamu kesiminde memur ve işçi olmasını engelliyorsunuz bunun adına demokrasi ve eşitlik diyorsunuz. Neden barışık olsun bu işsiz ve aşsız gençler ve aileler.

Sayın Başbakana Hakkari’den saygı ile hatırlatmak istiyoruz. Kepenkler zorla kapatılmaz ancak farz edelim ki öyle oldu. Pekiii….

- Caddelerinde kepenkleri mi vardı caddelerde gezinen olmadı.

- Sokakların giriş kapıları mı vardı veya kilitlenmiş miydi? Kimseler sokaklara çıkmadı.

- Park ve bahçeler kapalı alanlar mıydı? Kimse pikniğe dahi çıkmadı. Sayın Başbakanımız neden Hakkari halkı kırgındır, barışık değildir, mağdurdur, ezilmiştir, dövülmüştür, sürülmüştür, hor görülmüştür. ÜVEY evlat muamelesi görmüştür onun için bizden saklanmıştır demiyorsunuz. Neden AKP’nin imkan ve kaynaklarını şahsı çıkar ve makamı için kullananlara nerede sizin yakınlarınız ve yandaşlarınız demiyorsunuz.

Biz nerde nasıl bir hata yaptıkta bu halk bizden kaçıyor diye sorgulamıyorsunuz. Referandum sonunda siz veya sizin atanmışlar ile seçilmişleriniz bu sorgulamayı neden yapmadı. 12 EYLÜL referandumu sadece EVET mührü ile değildi. EVET- HAYIR ve ÇEKİMSER yani üç alternatif kullanma imkanı vardı. Katılmama kırgınlığın küskünlüğün ve barışık olmamanın ifadesi idi o günkü tepki. O gün sorgulama ihtiyacı hissetmediniz.

Geliniz derdiniz nedir demediniz Ve bu tepkileri sorgulamalısınız Sayın Başbakanımız; Bu halkı barışık hale getirmek için sorgulamak gerekir. Barışık olmanın gerekleri aranmalıdır Sayın Başbakanımız.

Bu haber toplam 3276 defa okunmuştur
Etiketler: ,
 • Yorumlar 10
 • Facebook Yorumları 0
  YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hakkari Haber TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel :
  Feyzullah TAŞ- 0.(505) 440 39 66
  Savaş TAŞ - 0.(545) 54316 12 Hakan DAYAN
  0.(534) 501 34 89 | Haber Scripti: CM Bilişim