• BIST 118.400
  • Altın 162,148
  • Dolar 3,7705
  • Euro 4,6284
  • İstanbul 4 °C
  • Ankara 1 °C

Keskin seçimlere bağımsız girecek

Keskin seçimlere bağımsız girecek
Hakkari eski Durunkaya Belde Başkanı Fatih Keskin, 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Durunkaya Beldesi’nde bağımsız belediye başkan adayı olduğunu açıkladı.

Başkan Keskin yaptığı yazılı açıklamada,Türkiye; 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçim sürecine girmiş, siyasi partilerde seçim çalışmalarının başladığını belirtti. Demokrasinin en temel unsuru belli aralıklarla, özgür ve demokratik bir biçimde yapılan seçimler olduğunu ifade eden Keskin, günümüz demokratik toplumların temel karakteri de yerel yönetimlerin güçlü ve etkili olduğu demokrasilerdir dedi.

Halkın günlük olarak yüz yüze olduğu temsilcileri aracılığıyla yönetilmesi, halkın bu şekilde daha çok kendini doğrudan yönetmesi olarak da bilinen yerel yönetimler demokrasinin beşiği olarak kabul edildiğini söyleyen Keskin, bu bakımdan demokratik bir toplumda yerel seçimler, genel seçimlerden çok daha büyük bir önem arz ettiğini belirtti.

Keskin,”Yapılacak olan bu yerel seçimlerde hizmet için siyaset yapan ve bunu esas alan bir ailenin bir misyonun temsilcisi olarak Durankaya Beldesinde Bağımsız aday olma kararını aldım. Bu kararı yalnız başıma vermedim, veremem biz yıllardır özünde demokrasi mücadelesi veren bu uğurda bedeller ödeyen bir gelenekten geliyoruz.

Dedemden başlayarak babam ve amcalarımın yürüttüğü, takip ettiği anlayışın ve siyasi birikimin yıllardır her koşul ve şartta beraber olduğumuz siyaset yaptığımız yakınlarımın ve dostlarımın ısrarları sonucunda bu kararı vermek durumunda kaldık. Demokratik siyasal yaşamın temel ve vazgeçilmez öğesi olan yerel seçimlerde yakınlarımın, dostlarımın, halkımın teveccühünü alıp halk için yılmaz bir nefer olarak hizmet etmek nasip olur inşallah.

BDP'YE KIRGIN DEĞİLİMAyrıca hakkımda yapılan spekülasyonlar için değerli Hakkarili hemşerilerime şunu belirtmek isterim. Kesinlikle BDP'ye kırgın değilim BDP Türkiye demokrasi mücadelesinde ve Kürt sorununun gündemleşmesinde ve bu güne gelmesinde tarihte eşine benzerine az rastlanacak ağır bedeller ödeyen bir siyasal geleneğin devamıdır bu itibarla bizim için saygınlığı olan siyasal bir harekettir bu itibarla kırgınlığımız söz konusu değildir.

Yerel seçimler; demokratik siyasal yaşamın temel ve vazgeçilmez öğeleridir. Bu kararımın tüm Hakkari ve Durankaya halkı için hayırlara vesile olmasını yüce rabbimden niyaz eder tüm hemşerilerimi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

Bu haber toplam 11136 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hakkari Haber TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel :
Savaş TAŞ - 0.(544) 543 29 43
Yusuf TAŞ- 0.(545) 266 87 94 | Haber Scripti: CM Bilişim