• BIST 96.455
 • Altın 223,417
 • Dolar 5,6626
 • Euro 6,5275
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 17 °C

Kılıçdaroğlu'ndan sert açıklamalar!

Kılıçdaroğlu'ndan sert açıklamalar!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'da konuştu. Kılıçdaroğlu, 17/25 Aralık operasyonlarından 9 ay önce MİT'in Rıza Sarraf'la ilgili bir belgeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiğini söyledi.

CHP, kadınların seçme ve seçilme haklarını elde etmesinin 83. yıldönümü olan 5 Aralık’ta Ankara’da 50 bin kadın ile Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması gerçekleştiriyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da haftalık grup toplantısını bu kez Meclis'te değil bu buluşmada yapıyor.

Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yapacağı konuşma merakla beklenirken, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel,  "Salı günü büyük bomba patlayacak" demişti.

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, yabancı devlet lehine askeri ve siyasi casusluk yapmakla suçlanan Reza Zarrab’a belgelerin kim tarafından, ne karşılığında verildiğini 5 Aralık Salı günü yapılacak CHP Grup Toplantısı’na kadar açıklanmasını istediklerini açıklamıştı.

Özgür Özel, "Açıklanmazsa Salı günü büyük bomba patlayacak. Bu sefer genel başkanınız, Arena’da 25 bin kişinin önünde Zarrab’ın bu belgeleri kimden ve ne karşılığından temin ettiğini açıklayacak" diye konuşmuştu.

AYNI ANDA KONUŞACAKLAR

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Ankara Spor Salonu'nda saat 13:30'da konuşma yapacak. Hemen hemen aynı saatlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan da ATO Congresium'da 'İşte Kadın' konferansında konuşuyor olacak.İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları..Hakkı hukuku ve adaleti kadınların gücüyle Türkiye'ye getireceğiz, hiç endişem yok. Bugün kendimi binlerce çiçeceğin arasında koşan genç bir çocuk gibi hissediyorum. Bugün burada Cumhuriyet tarihimizin en önemli toplantılarından birini yapıyoruz. Bugün önceki Genel Başkanımız Deniz Baykal'ı Almanya'ya yolcu ettik. Bütün dualarımız Deniz Baykal'la. Gönlü burada. O çünkü Cumhuriyet için demokrasi için mücadele etti. Şifalar diliyoruz.

"KİMSE FİLİSTİN'E DESTEĞİMİZİ ENGELLEYEMEZ"

İkinci önemli nokta; Kudüs. 68 kuşağından çok sayıda gencimiz bugün Filistin topraklarında yatmaktadır. Filistin bizim için önemlidir. Filistin'e yüzbinlerce kadının selamını saygısını gönderiyoruz. Sizin devlet talebinizi destekliyoruz. Kudüs Ortadoğu'nun kilit taşıdır. Kimse oyun oynamasın. Yanlış bir karar alırlarsa Ortadoğu'da kanın gözyaşının nedeni olurlar. Filistin'i tanımalarını istiyoruz. Kimse onlara olan desteğimizi engelleyemez. 

"YÜZDE 33 KADIN KOTASINI MECLİS'E SUNACAĞIZ"

Ben bütün kadınların önünde söz veriyorum, kurmaylarıma söylüyorum. Yüzde 33 kadın kotasını içeren değişikliği TBMM'ye sununuz! Kim kadınların siyasette daha fazla yer almasını istiyor hep birlikte göreceğiz. Sizler de izleyin. Madem ki kadınlar hak istiyorlar, eşitlik istiyorlar, çalışmak istiyorlar, siyaset istiyorlar bütün bunların tamamını sağlayan bir parti var:

O partinin adı CHP'dir. Gelin CHP'ye. Sizin yaşam tarzınızı asla sorgulamadık, sorgulamayacağız. Görüşünüz, inancınız ne olursa olsun bütün kadınları CHP'nin çatısına bekliyorum. "KENDİSİNİ ASTI"Hayatın acısını en derinden yaşayan bu ülkenin kadınlarıdır. Ekonomik dar boğazın en büyük acısını kadınlar çıkar. Açlıktan bebeği ölenler, soğuktan çocuğunu kaybedenler..

Konya Ereğli'de Ayaz bebek hayatını kaybetti. Tek odalı kerpiç bir evde kalıyordu. Camları kırıktı... Bu annenin dramını Man adasında şirket kuranlar anlayamaz, en iyi anneler anlar. Van Gürpınar'da 16 kilometre sırtında küçük Muharrem'i taşıyan babanın acısını unutmadık.

Emine Akçay'ın hikayesi.. Adana'da oturmaktadır yoksuldur. Raporda şöyle geçer; cebindeki son 6 lira ile oduncuya gitti yakacak almak için. Oduncu, 'Bu paraya olur mu' diyerek on kilo odunu verdi. Odunlar ıslak olduğu için lastikle yakmaya çalıştı, yanmadı. Saç kurutma makinesi çalıştırıp oğlunun eline tutuşturdu daha sonra baka odaya geçip kendisini astı. Bu söylediğim Emine Akçay'ın dramıdır.

Bu söylediğim Man adasında şirket kuranların dramı değil Türkiye'de aç ve açıkta kalan milyonlarca kadının dramıdır. Hepinize sesleniyorum; Bu düzene evet diyorsanız ben buna isyan ediyorum. Emine Akçay'ları yaratan düzene isyan ediyorum. Çünkü ben Bülent Ecevit'in gazi Mustafa Kemal'in düzeninden geliyorum. İnsanca ve hakça bir düzen istiyorum. 

"SEN GAYRİ MİLLİSİN"

Ne alırsanız vergi ödüyorsunuz. Ama birileri vergi ödememek için her türlü tezgahı kuruyor. Emien Akçay odun almak için vergi öder Man adasında şirket kuranlar vergi ödememek için her türlü tezgahı yapar. Ben bunun hesabını sormayacak mıyım? Durumu iyi olan pırlanta alır, vergi yoktur. Ama bir de 12 saat direksiyon sallayan kamyon şoförünü düşün. Dünyanın en pahalı mazotunu sana satıyorlar. Neymiş? Millilermiş, yerlilermiş. Sen vergi ödememek için şirket kurarsan ne millisin ne yerlisin. Sen gayri millisin.

"SORUMA HALA CEVAP ALAMADIM"

2019'de kadın hareketiyle biz bunları sandığa gömeceğiz. Ayda 1404 lira alan asgari ücretli düşün. ÖTV öder, KDV öder, gerli vergisi öder ama bu Mancılar gider şirket kurar. Hepsine dokunacağım hepsini gece uyutmayacağım bu milletin vicdanını ayağa kaldıracağım. Soruma hala cevap almış değilim. 1 sterlinlik şirkete 15 milyon lira niye gider? Sen vergi kaçırmak için her türlü dümeni çevireceksin fakir fukaranın kefen bezinden vergi alacaksın. Dönüp diyeceksin ki Kılıçdaroğlu niye konuşuyorsun? Konuşacağım, konuşacağım, konuşacağım..

."MECLİS'TE KOMİSYON KURALI DİYORUM GELMİYORSUN"

Hala 'Belgeler sahte' diyorlar. E mecliste komisyon kuralım. Gelmiyorsun. Sahte olmadığını biliyorsun. İstiyorsun ki sahtekarlıklarım Meclis'te orataya çıkmasın. Bu bir şirket ticretiymiş. Bu hangi şirket? Cevap yok? Ortakaları kim? Cevap yok? Bu transferler niye yapıldı? Cevap yok.  Sevgili Erdoğan gözlerinden öpüyorum seni. Damadına sor, oğluna sor. Sevgili Erdoğan doktoru yanına al. Enişten Ziya İlgen'in Man adasında şirketi var mı?

"SAYIN KÜLÜNK HANIMEFENDİYLE EVİME GELSİN"

Aklıevvel bir milletvekili var demiş ki Kılıçdaroğlu'nun evi aransın belgeleri el konulsun. Ben Sayın Külünk'ü hanımefendiyle beraber evime davet ediyorum buyursun gelsin. Benim evim onun evi kadar zengin değil evimiz mütevazi bir ev. Belki hoşlanmaz ama kitapları da gösteririm. Valahi de billahi de benim evimde ayakkabı kutusu yok. Daha belgeyi görmeden sahte ilan ettiler. Ya bir görün. Avukatı da aynı. Ya bir eline al belgeyi. Sahtekarlığın ne olduğunu siz çok iyi bilirsiniz. Her türlü dümen var sizde.

"2002'DE OY VERDİĞİN ERDOĞAN 2017'DEKİ ERDOĞAN MI?"

AK Partili kardeşlerime sesleniyorum; Senin oyuna her zaman saygı gösterdim. Elini vicdanına koy bir düşün. 2002'de oy verdiğin Recep Tayyip Erdoğan 2017'deki Erdoğan mıdır? Keçiören'de mütevazi bir dairede kaldı, 2017'deki Erdoğan kibrine teslim olan milleti tepeden gören ağzına geleni söyleyen servet içinde yüzen servetinin hesabını milletin önüne koyamayan bir Erdoğan var. 

"İŞADAMLARINA KAFAYI TAKTI"

Şimdi kafayı işadamlarına takmış. Bu ülkede kazanıp parayı yurtdışına kaçırmak isteyenlere biz iyi gözle bakmayız. Biz de sana onun için iyi gözle bakmıyoruz. İşadamına diyorsun ki 'Senin yurtdışına çıkışını yasaklayacağım' Neden kaçıyorlar? Hiçbirinin can ve mal güvenliği yok. Bunun için tavsiyede bulunayım; Yabancı sermayenin gelmesini istiyorsan milletvekilllerini gazetecileri serbest bırakacaksın. Medya özgürlüğünü sağlayacaksın. Hakimlerden mahkemelerden elini çekeceksin. Üniversiteleri susturmayacaksın. Görevine son verdiğin bütün hocaları yeniden görevlerine getireceksin. Semih ve Nuriye'yi görevlerine iade edeceksin.

"DEVLET ŞANTAJLA YÖNETİLMEZ"

Bu ülkede huzur bırakmadın. Konuşuyorsun 80 milyon geriliyor. Soru sorduğun zaman kıyameti koparıyor. Sanıyor ki bağırdığım zaman susacaklar. İstediği kadar bağır. Devlet şantajla yönetilmez. Ekonominin geldiği hale bakın. Mobilyanın başkenti İnegöl'e git yaprak kımıldamıyor. Sorumlusu kim? CHP diyecek. Doğru ya onlar ülkeyi yönetmiyor. Sen ülkede ekonomiyi perişan ettin. Sor bakalım çiftiye 'Halin nedir?' diye. 

"TEFECİDEN BORÇ ALDIN?"

Millet Tayyip için ne diyor? Faizci Tayyip. 15 yılda yurtdışındaki gruba ödediği faiz 145 milyon dolar. IMF'den borç almadık diyor. Doğrudur gittin tefeciden aldın. Enflasyonu da kontrol edemiyor. Bunlarda keyifli bir adam daha var Bekir Bozdağ. Karanlık güçler Kılıçdaroğlu'nun istifasını istiyormuş. Hükümet de istiyor. Karanlık ve güçler siz kol kola vermişssiniz Kılıçdaroğlu'nu nasıl yok ederiz projesi hazırlıyorlar. İstediğinizi yapın Kılıçdaorğlu bu milletin adaletini savunacak.

 "BU 20 MİLYAR DOLARI NEREDE HARCADIN?"

Bir şey daha sormuştum; Suriyelilere harcanan para. Bu 30 milyarı nerede harcadın? Recep Akdağ kalktı cevap verdi, Yol yaptık Suriyeliler geçmiyor mu? Allah akıl fikir versin. Bari aklı başında bir adam çıkarın doğru dürüst cevap versin. Abileri konuştu; Erdoğan. Söylediği rakamları topladım 9,5 milyar yapıyor. E kalan 20 milyar dolar nerede? Gözlerinden öpüyorum hala soruyorum Bu 20 milyar doları nerede harcadın?

"SEN VATAN HAİNİSİN"

Hayırsever işadamı Rıza Sarraf'a gelelim. Dün hayırseverdi. Devletin protokolünde yer alıyordu. Havuz medyası! Bu Rıza Sarraf'ı televizyona çıkardılar arkasına Türk Bayrağını koydular. Bir sahtekarın arkasına Türk bayrağını koyan havuz medyasını şiddetle kınıyorum. A haberi de kınıyorum. Bir de tweet atıyorlar şeref madalyası takmalıydık diye. Buyur tak.Ama ben senin boynuna ne takacağımı biliyorum.

Sen vatan hainisin! Televizyona çıkarmakla yetinmediler. Plaketler verdiler. Rüşvet alan bakanları akladılar. Hakkı Köylü Kastamonu, Yılmaz Tunç Bartın Milletvekili, Kemal Şerbetçioğlu Bursa Milletvekili, İlknur İncegöz Aksaray Milletvekili, İsmet Su, Bilal Uçar, Ayşe Türkmenoğlu...Bunlar rüşvet alan bakanları akladılar. 

"SARRAF GÜLER'LE BİR KONUŞMA YAPMIŞ"

İbrahim Kaboğlu gibi bir blim adamını yurtdışına çıkarmasın Rıza Sarrab gibi şarlatanı çıkarırsın. Bizimkilerde bir telaş Sarraf ABD'ye gitti. En çok da gözlerinden öptüğüm telaşlanıyor. Gittiler istiyorlar vermiyor Amerika. Türkiye'de şerefe madalyası takacaktık ABD hapse attı. AK Paritli kardeşlerimin vicdanına sesleniyorum. bir sahtekar için ABD'ye iki kez nota veren hükümet Kuzey Irak'ta askerlerinin kafasına çuval geçirdiklerinde bir nota bile vermedi. Korku neydi? Rıza Sarraf konuşursa. Adam sonunda bülbül gibiş konuşmaya başladı.

Sarraf sahtekardır devletin sırlarını parayla alan birisidir. Bakanlara rüşvet veren birisindir. 11 Ekim 2013 Rıza Sarraf'la Muammer Güler telefonda konuşuyorlar. MİT beni takip ediyor diyor Sarraf. İçişleri Bakan Muammer Güler şunu söylüyor; abicim sen rahat ol böyle bir şey varsa senin önüne ben yatarım. 

"SENİN GÖNDERDİĞİN AVUKAT RÜŞVET VERDİ DİYOR"

Süleyman Aslan için Erdoğan ne diyor? Banka genel müdüründen en ufak şüphem yoktur. Olsa olsa saflığının kurbanı olmuştur.  Adam hırsız. Bu yetmiyor. Bu hükümetin tuttuğu avukat New York'ta mahkemede bankanın genel müdür yardımcısını savunuyor.

Rıza Sarraf genel 'müdüre rüşvet verdim' diyor. Hükümetin gönderdiği avukat diyor ki; Süleyman Aslan Sarraf'tan rüşvet aldı. Senin gönderdiğin avukat Sarraf'ın rüşvet verdiğini söylüyor. Sen aldın başka göreve atadın. Sarraf bülbül gibi ötünce vatansever olmaktan çıktı hain oldu. Düne kadar beraberdiniz.

FETÖ gibi. Düne kadar kolkolaydınız. Ne istediyse verdiniz. Sarraf'a da verdiniz. Bakan istedi verdiniz rüşvet verdiniz. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açtı. Neymiş? Bilgileri vermiş. Haber duyunca şaşırmadım. Ben zaten daha önce söylemiştim.

"RIZA SARRAF'A BİLGİLERİ SENİN BAKANLARIN VERDİ"

Rıza Sarraf'a devletin bilgilerini kim verdi? MİT 3 sayfalık bir bilgi notu bırakır Erdoğan'a. Ekonomik ambargoya rağmen R. Saraf'ın ABD tarafından yasaklı kişiler listesine dahil edileceği, Ebru Gündeş Sarraf ile dikkatleri üzerine çeken R. Sarraf'ın Muammer Güler ve Zafer Çağlayan'la ilişkisinin ortaya çıkması halinde hükümete zarar verebileceği söylüyor. Hangi tarihte? 18 Nisan 2013. Sen ne yaptın? Bu bilgilerin tamamını senin hükümetin verdi.

​"BAŞINDAN BERİ HABERİN VARDI, O DOSYAYI SEN KAPATTIN"

Senin hükümetin Türkiye Cumhuriyeti devletine ihanet etti. Bütün sırları Rıza Sarraf'a para karşılığında teslim ettiler. Bütün olaylardan senin başından beri haberin vardı. 17/25 Aralık'tan 9 ay önce bu devletin en saygın kurumu senin önüne getirip 3 sayfalık bilgi notu koydu.

Sen o dosyayı kapattın. Senin hükümetin Rıza Sarraf'a çalıştı. Şimdi soruşturmayı yapan savcılara sesleniyorum; Sahtekarı beraat ettirdiniz. İlk yapacağınız iş soruşturma dosyalarını kapan savcıları hakimleri atacaksınız. Onlar adalet dağıtmadılar. Ona o bilgileri veren bakanları ve hükümeti sorgulayacaksınız.  


Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun  açıklamaları hakkında suç duyurusunda bulundu.


 

Bu haber toplam 985 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hakkari Haber TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel :
Feyzullah TAŞ- 0.(505) 440 39 66
Savaş TAŞ - 0.(545) 54316 12 Hakan DAYAN
0.(534) 501 34 89 | Haber Scripti: CM Bilişim