• BIST 83.067
 • Altın 146,783
 • Dolar 3,7897
 • Euro 4,0443
 • İstanbul 4 °C
 • Ankara 1 °C

Meclis, yemin, koalisyon, hizmetler ve halka karşı sorumluluk

Meclis, yemin, koalisyon, hizmetler ve halka karşı sorumluluk
7 Haziran seçimleri sonucu seçilen milletvekilleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 23 Haziran Salı günü yemin ederek Milletin hizmetinde ve emrinde olduklarını ve ülkeye sadakatten ayrılmayacaklarına dair söz verdiler.

Yapılan seçimde hiçbir parti 276 milletvekili sayısını elde edemeyince koalisyon seçenekleri gündeme geldi. Bizce akla en yatkın olan, en mantıklı olanı Ak Parti-CHP koalisyonu ve bunu da yine dışarıdan HDP’nin destek vermesidir ki, ülkeye en rasyonel olanı ve ülkeyi en rahatlatacak formül bizce budur.

Kimse kırmızı çizgi falan demesin.

Şu anda ülkenin önünü açacak ve rahatlatacak olan tek şey çözüm sürecinin başarıya ulaşması ve olumlu biçimde sonlandırılmasıdır. Kürtlerin Anayasal haklarının güvence altına alınması, ülkenin 81 Evren Anayasasından kurtarılması ve hükümetlerin bölgede üretime dönük yatırımların yapılabilmesi için PKK unsurlarının ülke sınırları dışına çekilmesinin sağlanacak bir şekilde görüşmelerin çok hızlı ve seri bir şekilde nihayete erdirilmesi ülkemizi orta doğuda yaşanan sıkıntılardan kurtaracağına inanıyorum.

Çözüm sürecine her ne sebepten olursa olsun ara verilmesi veya işin savsaklanması ülkeye onarılmaz yaralar açacaktır. Salı günkü Meclis ülkenin tüm renklerini kapsadığından milletin % 90 temsiliyetini oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Parlamentoda yemin eden halkın vekilleri ve seçilmiş belediye başkanları halka nasıl hesap vereceklerse atama yoluyla bu millete hizmet eden bürokratlarında aynı şekilde bu millete öyle hesap vermeleri gerekir diye düşünüyorum.

KENTİMİZİN VALİSİ VE BELEDİYE BAŞKANI

Şu an Hakkâri kentinde seçilmiş bir Belediye Başkanı ile atanmış bir Vali tarafından idare edilmektedir. Valimiz kentimize ülkenin diğer kentlerinde olduğu gibi halka ve STK’lara hizmeti esas alan bir yönetim tarzı olması gerektiğini düşünüyorsanız aldanıyorsunuz. Çünkü bu kentimizde Vali’nin halkla yakından uzaktan bir yakınlığı söz konusu olmadığı gibi STK’lara da adeta düşman tavrı içinde olduğu görülüyor.

Halkın hiçbir sorununa eğilmeyen halkın Sivil Toplum kuruluşlarına hükümetin gönderdiği projeleri onaylattırmayan bu ödenekleri tekrar devletin kurumlarına aktarmakta beis görmeyen bir Valinin bu kentte daha fazla hizmet etmesinin anlamı var mı?

Umarım yeni kurulacak bir koalisyonda kentimiz gibi kentlerde görev yapan tüm üst düzey bürokratların merkeze alınması ve halkın emrinde olan yeni bir anlayışa sahip bürokratların atanmasının sağlanmasıdır.

Gerçi, kentleri idare eden en üst makam olan Valilerin seçimle işbaşına gelmesi yönündeki bir Bakanlar Kururlu kararının yine bu koalisyon hükümetine nasip olması halkı oligarşik bürokratlardan kurtaracağını ifade etmek isterim.

Ötesinde devletin parasıyla kendi reklamlarını da böylece yapamamış olurlar.

Gelelim Belediye Başkanına.

Belediyemiz kentimizin altyapısını yenileyecek bir çalışma içerisindedir.

Yollar kazınmakta, borular döşenmekte ilk önce şehrin 60-70 yıllık su sorununa çözüm bulma çalışmalarına hızlı bir şekilde başlanıldı.

Lakin kazılan yollar toprakla örtünerek halka sıkıntı vermeye başlandı. Akşamları şehir içme suyu yollara akıtılarak halk nefes almaya, yollar da çamur deryasına dönmeye başlamasına rağmen Belediyemizden tek bir ses çıkamamasına anlam veremedim. Halka reva görülen bu sıkıntılı hal kaplama bir asfaltın yollara dökülerek giderilmesi düşünülemez miydi? Her iki konuda da edindiğim izlenim seçilmişle atanmışın halka karşı duyarsızlığının resmidir.

 

Bu haber toplam 979 defa okunmuştur
Etiketler:
 • Yorumlar 6
 • Facebook Yorumları 0
  YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hakkari Haber TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel :
  Savaş TAŞ - 0.(546) 273 25 56
  Yusuf TAŞ- 0.(545) 266 87 94 | Haber Scripti: CM Bilişim