19 Ekim 2018
  • İstanbul18°C
  • Ankara17°C

ARTIK ÇOCUKLAR ÜŞÜMEYECEK!

Artık çocuklar üşümeyecek!

23 Nisan İlköğretim Okulu kısa bir süre önce fakir öğrenciler yararına bir kermes düzenlemişti.

03 Ocak 2018 Çarşamba 13:01

1500 öğrenci kapasiteli okulda veliler yoğun ilgi göstererek tarihin en görkemli kermesini gerçekleştirdiler. 5 bin kişi bu etkinliğe iştirak ederek evlerinden getirdikleri yiyecekleri satarak yaklaşık 10 bin lira gelir elde etmişlerdi.

Okulun sevilen ve başarılı müdürü Kadir Çetin, söz verdiği gibi tespit ettikleri 100 öğrenciye 80 çift ayakkabı ve 70 adet kaban aldı.

Ayakkabı denildiğinde akla gelen ve en iyi markaların bayiliğini yapan Fazıl Özkan, kaliteli ayakkabıları çok cüzi bir fiyatla öğrencilere hediye etti. Aslında Özkan Kundura bunu hep yapıyor gizli ve kimseler bilmeden...

Fakirlik kader değildir, içimizdeki yardıma muhtaç kişileri sevindirmek insanlık vazifesidir. Dünyada en anlamlı ve en güzel yardım çocuklara yapılan yardımlardır. Artık o minik eller üşümeyecek, ayakkabıları kaymayacak ve su çekmeyecek, veliler ve okul idaresi sayesinde bu kış mevsimini iyi geçirecekler.

Okul Aile Birliğinin önemi çoktur. Her okulda mutlaka yardıma muhtaç çocukları tespit ederek, idare ve velilerle işbirliği içerisinde acil ihtiyaçları giderilmelidir.

23 Nisan İlköğretim Okulu müdür, öğretmen ve velilerini yürekten tebrik ediyorum. 100 öğrenciyi üşümekten ve hasta olmaktan kurtarmak büyük erdemliktir...Hakan Taş'ın/ özel haberi-Hakkarihabertv.com

23-nisan-ilkogretim-okulu-1-001.jpg23-nisan-ilkogretim-okulu-m-001.jpg

 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.