21 Nisan 2019
  • İstanbul13°C
  • Ankara8°C

ASP'DEN ENGELLİLERE ARAÇ JESTİ

ASP'den engellilere araç jesti

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü (ASP) İl Müdürü Salih Kaya, 22 Nisan 2018’de gerçekleştirilen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS)’ye başvuru yapan engellilere ulaşım hizmeti verdiklerini söyledi.

24 Nisan 2018 Salı 15:25

ASP Müdürü Kaya, 22 Nisan 2018’de saat 10:15’te gerçekleştirilen Engelli (EKPSS)’ye başvuru yapan tüm engellilere talepleri doğrultusunda tahsis ettikleri araçlarla sınav yerlerine zamanında ulaştırdıklarını belirtti.

Kaya,” Akbulut köyünde ve Bağışlı Mezrasında ikamet eden ve sınava hazırlanıp sınav yerlerine ulaştırılmaları konusunda söz konusu kişilerin talepleri doğrultusunda sınava girecek bireylerin sınavlarında geri kalmamaları sınava zamanında yetişebilmeleri için EKPSS adaylarının köylerine araçlarımızı gönderdik.

Her zaman imkanlar dahilinde bu kardeşlerimizin yanında olduk. En son olarak sınava girmiş olan tüm engelli kardeşlerimizin inşallah istedikleri şekilde sınavları gerçekleşmiştir “ dedi.

Akbulut köyünde ikamet eden H.B. adlı engelli ise,”2016 yılı pazar gününde gerçekleştirilmiş olan EKPSS sınavına köyden şehir merkezine düzenli saatlerde servislerin olmaması sebebiyle hazırlandığım sınavıma yetişememiştim, bundan dolayı iki yıl emeğim boşuna gitti.

Ancak bu yıl Aile ve Sosyal politikalar il müdürlüğünün desteğiyle beni köy evinden sınava gireceğim okula ulaştırıp sınav çıkışında da köyüme ulaştırdılar. Bu Hizmetlerinden dolayı Aile ve Sosyal politikalar il müdürüne ve çalışanlarına teşekkür etti” dedi. Haber: Feyzullah Taş


 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.