12 Aralık 2018
  • İstanbul7°C
  • Ankara-2°C

ÇUKURCA’DA SPOR SEFERBERLİĞİ

Çukurca’da spor seferberliği

Hakkari’nin Çukurca ilçesi Kaymakamlığı ile Çukurca Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında spor seferberliği başlatıldı.

03 Ocak 2018 Çarşamba 08:20

Hakkari’nin Çukurca ilçesi Kaymakamlığı ile Çukurca Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortak başlatılan Çukurca Eğitim Kalitesini Artırma Projesi (ÇEKAP) kapsamında Çukurca merkez ve köy okullarında açılan spor kurslarına 6 okuldan 770 öğrenci ile 6 branşta spor eğitim kursu verildiği belirtildi.

Projedeki hedefi sporla yaşayan ve sağlıklı büyüyen  bir genç nesil oluşturulmasını sağlamak ve spor ile eğitime katkı sağlamak olduğu belirtildi.

Yetkililer projenin bu yıl 6 aylık  planlamasını  belirlendiğini  ve faaliyetlerine başlandığını ifade ettiler.

Öğrenci velileri ise Çukurca’nın en büyük şansının Çukurca ve Gençlik aşığı bir Kaymakamın olması olduğunu söylediler.

Türkiye Basketbol Federasyonu Hakkari İl Temsilcisi Yakup Aktaş da ilçe kaymakamı sayın Temel Ayca’nın ilçe sakinleri tarafından çok sevildiğini belirterek, spora verdiği destek sayesinde ise yüzlerce çocuğun sevindirildiğini söyledi.

İlçe kaymakamı Temel Ayca ise sporcuları ziyaret ederek onlarla yakında ilgilenip spor malzemesi verdikten sonra birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Haber: Feyzullah Taş/Hakkarihabertv.com

cukurca-spor-malzemeleri-1.jpgcukurca-spor-malzemeleri-2.jpg

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.