19 Ekim 2018
  • İstanbul18°C
  • Ankara16°C

ELEKTRİK KONTAĞINDA ÇIKAN KIVILCIM YANGINA NEDEN OLDU

Elektrik kontağında çıkan kıvılcım yangına neden oldu

Hakkari’de elektrik kontağında çıkan kıvılcım bir evin yanmasına neden oldu.

27 Mayıs 2015 Çarşamba 09:46

Edinilen bilgiye göre yangın, Yukarı Merzan Mahallesi’nde bulunan 3 nüfuslu Fahri Armut’a ait iki katlı toprak evin ikinci katında meydana geldi.

Armut ailesi evde bulunmadığı bir sırada aniden çıkan yangın kısa sürede evin tamamını sardı. Yangında Armut ailesine ait ev eşyalarının tamamı yanarak kullanılamaz hale getirdi.

Bir kuramda asgari ücretle çalışarak ailesinin geçimini sağlayan Fahri Armut, bahçede ineklerini sağmaya giderken evde yangın çıktığını belirtti. Evdeki tüm elektronik eşyası, oturma grupları ve halılarının yandığını ifade eden Acar, zararının büyük olduğunu söyledi.

Acar, “Dışarıda inekleri sağarken evde dumanlar çıktı. Hemen yangına müdahale ettim, ancak çok geç olmuştu. Daha önce ameliyat oldum ve belimde platin bulunmaktadır. Elektrik kontağından çıkan kıvılcımlar sonucu evim yandı. Ne yapacağımı bilemiyorum. Yetkililerden evimin yeniden onarılması için yardım eli bekliyorum” dedi.Hakkarihabertv.com

fahri-armut-1111.jpgfahri-armut-m.jpg


 

 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.