24 Temmuz 2019
  • İstanbul22°C
  • Ankara16°C

ENGELLİ DAYAN’NIN TEKERLEKLİ SANDALYE SEVİNCİ

Engelli Dayan’nın tekerlekli sandalye sevinci

Tekerlekli sandalye ihtiyacı olan 7 yaşındaki Engelli Ali Dayan’a Puset Model bir tekerlekli sandalye hediye edildi.

14 Haziran 2018 Perşembe 23:11

Gençlik Spor Bakanlığı Hakkari Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü bünyesinde bir gurup gönüllü genç tarafından Hakkari’de ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yürütülen Damla projesi kapsamında Hakkari Bedensel Engelliler Derneği İşbirliğiyle Tekerlekli Sandalye İhtiyacı olan 7 yaşındaki Engelli Ali Dayan’a Puset Model bir tekerlekli sandalye teslim edildi.

Bedensel Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı İlhan Ertuş, ihtiyaç sahibi engelli ailelerin ihtiyaçlarının yerinde tespiti için Damla projesi gönüllülerinden destek aldıklarını bu doğrultuda özellikle Tekerlekli Sandalye Taleplerinin karşılanabildiğini söyledi.

Ertuş;"Hakkari Bedensel Engelliler Derneği gayretleriyle son on yılda Hakkari Merkez ve ilçelerine talep doğrultusunda Engellilerimize ve Yaşlılarımıza toplam 350 adet tekerlekli sandalyenin teslim edildiğini söyledi.Ayrıca bayramdan hemen sonra  derneğe müracaat eden 10 engelliye de Akülü Sandalyelerinin teslim edeceğiz.Bu kapsamda Hakkari ve ilçelerinde Damla projesinin gönüllü çalışanlarına da Bedensel Engelliler Derneği olarak  teşekkür ediyoruz" dedi.

Bayram öncesi sandalyesine kavuşan Ali Dayan’ın sevinci görülmeye değerdi. Hakkarihabertv.com

Hakkarihabertv.com

engelli-m-014.jpg

 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.