21 Ekim 2020
  • İstanbul20°C
  • Ankara19°C

ENGELLİLERDEN DEPREMZEDELERE DOST ELİ

Engellilerden depremzedelere dost eli

Hakkari Bedensel Engelliler Derneğinden Elazığ ve Malatya tekerlekli sandalye desteğinde bulundu.

30 Ocak 2020 Perşembe 08:00

 
Hakkari Bedensel Engelliler Derneği Elazığ ve Malatya illerinde yaşanan depremde yaralanan depremzedeler için bir adet Yatarlı bir adet Klozetli Yatarlı ve iki adet Manuel olmak üzere toplam 4 adet Tekerlekli Sandalyeyi deprem bölgesine ulaştırmak üzere Hakkari Kızılay Şubesine teslim etti.
 
Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin son 15 yılda çeşitli kurumlarla yaptıkları işbirliği ile Hakkari ve ilçelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi engellilere toplam 385 adet Tekerlekli Sandalyeyi adreslerine kadar ücretsiz olarak teslim etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.
 
Keskin,” Öte taraftan deprem kuşağında olan ülkemizin özellikle son dönem ciddi yer sarsıntıları yaşandı.  Özellikle geçen hafta Elazığ ve Malatya illerinde yaşanan can kaybından ciddi anlamda müteessir olduk. İmkanlar çerçevesine depremzede kardeşlerimizin yanında olduğumuzun bir nişanesi niteliğinde bu desteyi sağladık” dedi.
 
Başkan Keskin, ayrıca buna benzer desteklerini 2011 yılında Van ilinde yaşanan deprem sonrasında da dernek olarak yaptıklarını ifade etti.
 
Türk Kızılay Hakkari Şube Başkanı Recep Bozkurt’da  Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem sonrası ülkede yardım seferberliği  ile tüm halkın ve kamu kurumlarının harekete geçtiğini bu kapsamda Hakkari halkının Türk Kızılay Hakkari Şubesine yardımları ulaştırıldığını ancak deprem bölgesinde hava koşullarının zor ve çetin olması nedeniyle daha fazla desteğe ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.
 
Başkan Bozkurt, Hakkari Bedensel Engelliler Derneğine Tekerlekli Sandalye Bağışı Türk Kızılay ailesi olarak teşekkür etti. Hakkarihabertv.com
20200129_162720.jpg
Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.