23 Şubat 2020
  • İstanbul5°C
  • Ankara2°C

GENEL BAŞKAN ER’DEN LİBYA TESKERESİNE DESTEK

Genel Başkan Er’den Libya teskeresine destek

Doğu Anadolu Bölgesi Gaziler ve Şehit Aileleri Federasyonu Genel Başkanı Abdurrahman Er, Libya’ya asker gönderme teskeresine destek verdiklerini açıklayarak, karşı çıkanlara ise tepki gösterdi.

06 Ocak 2020 Pazartesi 15:19

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Doğu Anadolu Bölgesi Gaziler ve Şehit Aileleri Federasyonu Genel Başkanı Abdurrahman Er, Libya da ne işimiz var diyenlere şunu soruyoruz. On binlerce kilometre öteden gelip orta doğunun zenginliklerinde yararlanıp kendi ülkelerine yarar sağlayan ülkeler hiç mi akıllarına gelmiyor mu”dedi.

Genel Başkan Er açıklamasında,” Ülke olarak çıkarlarımız dâhilinde özellikle doğu Akdeniz’de Türkiye’nin denizlerde komşusu olan ülkelerle mutabık olmamız hem hakkımız hem de ülkemizin ve Milletimizin yararınadır.

Burada ülkemizin ekonomik çıkarları ön plana çıkmıştır. Libya ile yapılan başarılı anlaşma hamlesi ile Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya çalışanlara doğu Akdeniz’de haklarımızı kısıtlayamaya, dışlamaya çalışan ülkelerin önü kesilmiştir.

Libya’nın bulunduğu kıta sahanlığı, Doğu Akdeniz’de en zengin doğalgaz yataklarına sahiptir. Bundan yararlanmak ülkemiz için büyük bir güçtür.

Mısır, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Fransa ve Rusya'dan her türlü askeri destek bulan Hafter, son dönemde Birleşmiş Milletlerin kabul ettiği Trablus hükümetine yeni ve kapsamlı bir operasyon başlatmıştır.


HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN


Hafter’in , Libya’da iktidara gelmesi halinde de, Libya meşru Hükümetiyle  imzalamış olduğumuz anlaşma  geçersiz sayılacak ve çıkarlarımız zedelenecektir.

Sırf Türkiye Libya’nın meşru hükümetiyle anlaşma yaptı diye ülkemize düşman olan ülkemizin büyümesini istemeyen bazı ülkeler Hafter’e destek verip mevcut hükümeti düşürmek için özel bir gayret göstermektedirler. Çıkarlarımızı,Libya ile yapmış olduğumuz anlaşmayı neden tehlikeye atalım ki. Doğu Akdeniz’debulunan doğalgaz yataklarını korumak zorundayız.

Hepimizi ilgilendiren Ülkemizin menfaatleri için birlik ve beraberlik içerisinde tek ses olmalıyız. Farklı aleyhte sesler ülkemizin bütünlüğüne refah düzeyine huzuruna barışına ve bölgede güçlü bir ülke konumuna ulaşmamıza engel teşkil edecektir.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayip Erdoğan’ın ve Hükümetimizin Libya politikasını sonuna kadar destekliyoruz. Ve diyoruz ki Ülkemizin Bölgede en büyük çıkarı olan doğalgaz yataklarını korumaya ve işletmeye muhalif olmak ülkemize ve milletimize verilecek en büyük ihanet olacaktır.  Bu ihanete lütfen ortak olmayın” dedi.

Basın açıklamasına Hakkari Güvenlik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Emrullah Kaya, Hakkari’de Terörden Zarar Görenler Derneği Başkanı ve Güçlü Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Derneğinin (GÜÇSİYAD) Doğu Anadolu Bölgesi Başkanı Mehmet Yoldaş’da destek verdi. Haber: Feyzullah Taş

01-275.jpg
 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.