25 Ekim 2020
  • İstanbul20°C
  • Ankara18°C

HAKKARİ İŞKUR DESTEKLERİ SÜRÜYOR

Hakkari İşkur destekleri sürüyor

Hakkari ‘de 2020/1. Dönemi Engelli ve Eski Hükümlü hibe projeleri sonuçları açıklandı.

10 Haziran 2020 Çarşamba 17:03

Hakkari Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Kızılkaya, engelli ve eski hükümlülere sağlanan desteklerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kızılkaya,”Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Aktif İşgücü Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca engellilerin ve eski hükümlülerin özellikler kendi işlerini kurmalarına ve engellilerin işe uyumlarını ve mesleki eğitimlerini amaçlayan projelere kaynak sağlamak amacıyla ’Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyonun Çalışma Usul ve Esasları’ hakkında yayımlanan genelge kapsamına alınmıştır”dedi.

- Kızılkaya,” Şartları uyan 24 eski hükümlü vatandaşın projeleri kabul edildi
  Hakkari Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Kızılkaya, “2020/1. Dönemi Engelli ve Eski Hükümlü hibe projeleri sonuçlarına göre İl Müdürlüğümüze başvuruda bulanan eski hükümlülerden şartları uyan 24 eski hükümlü vatandaşımızın projeleri kabul edildi. Eski hükümlülere maksimum brüt asgari ücretin 15 katına kadar yani 45 bin lira İş kurma desteği sunulacaktır.

Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlerin kendi işlerini kurmasına ve engellerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmaktır.

Engelli ve eski hükümlü hibe projelerine başvuruda bulunmak isteyenlerin, konuya ilişkin detaylı bilgi edinmek isteyenler, HakkariÇalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde çalışan iş ve meslek danışmanlarıyla iletişime geçebilirler veya www.iskur.gov.tr sitemizdentakip edebilirler’’ Şeklinde konuştu. Haber: Feyzullah Taş


 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.