20 Ekim 2018
  • İstanbul16°C
  • Ankara13°C

HAKKARİ VALİSİ TOPRAK'TAN 10 KASIM MESAJI

Hakkari Valisi Toprak'tan 10 kasım mesajı

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak. 10 Kasım Atatürk'ü anma günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

10 Kasım 2017 Cuma 13:13

 Vali Toprak mesajında,"Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve istiklal mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 79’uncu yıl dönümünde minnet, hasret ve gururla anıyoruz. 
 
Kendini milletine adayan Mustafa Kemal Atatürk tükenmiş bir devletin külleriyle; tüm olumsuz şartlara rağmen kazanılan zaferler sonucunda kurulan yeni Türk Devletini Cumhuriyetle taçlandırarak sadece kendi milleti tarafından değil, tüm dünya devletleri tarafından da örnek alınan, sevgi ve saygı ile anılan büyük bir deha ve devlet adamı haline gelmiştir.

Eşsiz bir devlet adamı olarak Atatürk, yeni Türk Devleti’nin temellerini atmakla kalmamış, modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiş, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması için birçok yeniliğe imza atarak gelecek nesillere büyük bir miras bırakmıştır.

O’nun "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" vecizesinde vurguladığı gibi Türk Milletinin Cumhuriyetin bekasını sağlamak ve Atatürk'ün gösterdiği özgür ve müreffeh muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücüyle çalışacağından, Ülkemizi ve milletimizi birlik ve bütünlük içerisinde daha güçlü ve daha aydınlık yarınlara taşıyacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. 

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını ve manevi değerlerimiz uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum" dedi. Hakkarihabertv.com
                                                                                          

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.