28 Eylül 2020
  • İstanbul19°C
  • Ankara20°C

HAKKARİ'DE "ATİK ZAMANI"

Hakkari'de "Atik Zamanı"

Hakkari Atik Spor Akademisi Beden Eğitimi Öğretmeni Mansur Okay, düzenledikleri spor kurslarıyla öğrencilerin girdikleri beden eğitimi sınavında büyük başarı yakaladıklarını söyledi.

18 Haziran 2014 Çarşamba 11:07

Hakkarihabertv muhabirine açıklamalarda bulunan Mansur Okay, zorlu doğa şartlarıyla mücadele eden gençlerin beden eğitimi hocası olmak için her türlü zorluğa göğüs geldiğini ifade etti.
 
Okay, “Hakkâri’de her türlü spora olan merak ve özveri dikkat çekiyor. Bunların en güzel örneği Atik Spor Akademisi’dir. Hazırlık kurslarımız 10 yılı aşkın süredir her yıl Hakkari’de aralıksız devam ediyor. Bu kurs sayesinde gençler beden eğitimi bölümlerine yönelip, gittikleri okullarda genel bir başarı sağlıyorlar. Her yıl nisan ayının ortalarında antrenmanlara başlayıp, ağustos sonuyla bu kursu tamamlıyoruz.
 
Geçen yıl 30’a yakın öğrenciye beden eğitimi bölümünü kazandırdık. Bu yıl da 50’ye yakın öğrenciyle antrenmanlara devam ediyoruz. Grupta Kenan Keçeci, Fatih Berkay ve İsmail Okay gibi birbirinden değerli ve yetenekli antrenörler bulunmaktadır.
 
Bu yıl bu deneyimli kadromuzla Van, Kars, Erzurum, Kayseri, Aksaray, Malatya, Eskişehir ve Sakarya gibi birçok ilimizde yoğun tempoda hazırlanarak en az 40 öğrencimizi üniversiteye yerleştirmeyi düşünüyoruz. Bu gruba desteklerini esirgemeyen ve malzeme yardımında bulunan Ağrılı işadamı Naci Kaya’ya ve Genç Girişimciler Derneği Başkanı Veli Kaya’ya teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Hakkarihabertv.com
 
beden-egitimi-1.jpg
 
beden-egitimi-2.jpg
 
 
Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.