17 Ekim 2018
  • İstanbul20°C
  • Ankara25°C

HAKKARİ’DE ÇAMURLU YOL KALMAYACAK!

Hakkari’de çamurlu yol kalmayacak!

Hakkari Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan asfalt çalışmalarının asfalt sezonunun kapatılmasıyla birlikte çamurlu olan yollara stablize malzemesi dökülerek çamurdan kurtarılacağı belirtildi.

11 Kasım 2017 Cumartesi 13:49

Hakkari Belediye Başkanlığı tarafından "2017 Hakkari Dönüşüm Programı"  kapsamında kent genelindeki bazı yollar asfaltlanarak güzel bir görünüme kavuşturulurken çarşı merkezinde ise kaldırımların yenilenmesi ise kenti güzel bir görünüme kavuşturdu.

Asfaltlana kent yollarını sosyal paylaşım sitelerinde büyük beğeni kazanırken, birçok Hakkarili vatandaş ise buranın Hakkari olduğunu sonradan öğrendikleri yorumlarını paylaşarak belediye yetkililerine teşekkür etmişlerdi.

Yol genişletme ve yapıl çalışması kapsamında yapılan yolların asfalt sezonunun sona ermesi ile birlikte yarıda kalması ve yolların çamur deryasına dönmesi üzerine ise Hakkari belediyesi hemen harekete geçti.

Geçit vermeyen çamurlu yollara stabilize malzemesi çekilerek çamurdan kurtarılacağı belirtildi. Hakkari Belediye Başkanlığı yetkilileri ise, asfalt sezonunun sona ermesiyle birlikte birçok mahalle yollarının yarıda kaldığını belirterek, yağışlarla birlikte çamur deryası haline geldiğini ancak stabilize malzemesi dökmek suretiyle bu sıkıntının aşılacağı müjdesini verdiler.

Belediye yetkilileri,”Vatandaşlarımızın yollarımız çamur deryasına döndü şikayetlerini haklı buluyoruz. Ancak asfalt sezonu bitti. Çamurlu olan yollara stablize malzemesi çekerek en kısa sürede çamurdan kurtaracağız. Bir yer değil her taraf çamur.

Ancak çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. Hakkari halkı hizmetin en iyisine layıktır. Çamurdan geçilmeyen yolar en kısa sürede onarılacak. Sadece vatandaşlarımızdan biraz daha sabır bekliyoruz” şeklinde konuştular. Hakkarihabertv.com

 

 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.