28 Eylül 2020
  • İstanbul26°C
  • Ankara23°C

HAKKARİ'DE GENÇLİK DOĞA YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ

Hakkari'de gençlik doğa yürüyüşü düzenlendi

Hakkari Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında doğa yürüyüşü düzenledi.

16 Mayıs 2016 Pazartesi 14:48

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizatörlüğünde Sabah saatlerinde şehirde araçlarla hareket eden 300 kişilik doğasever, Otluca köyün de kahvaltıda bir araya geldiler.

Daha sonra yürüyüşe geçen doğaseverler, Burada halaylar çekerek yürüyüşe geçerek uzun bir yolculuktan sonra tekrar Mergabüt Yaylası Kayak Merkezine geldiler.

Burada Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan öğle yemeğinde konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında doğa yürüyüşü düzenlediklerini söyledi.

Güldal, “Kalabalık doğasever grubu ile birlikte Mergabüta Yaylası’nda doğa yürüyüşü yaptık. Buraları uzun süredir göremeyen doğaseverler, gezmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadılar.

Doğa yürüyüşüne katılan herkese teşekkür ediyoruz. Gençlik Haftası etkinlikleri gençler arası Bisiklet turu, müzik dinletisi, skeç, badminton ve satranç turnuvası ve daha bir çok etkinlik ile devam edecektir” dedi.

Daha sonra kol kola girerek halay çektikten sonra tahsis edilen araçlarla tekrar şehre döndüler. Hakkarihabertv.com

doga-yuruyusu-m-001.jpg

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.