22 Temmuz 2019
  • İstanbul29°C
  • Ankara27°C

HAKKARİ’DE “TERCİH GÜNLERİ” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Hakkari’de “Tercih Günleri” etkinliği düzenlendi

Hakkari Üniversitesi Hakkari ve ilçelerinde tüm aday öğrencilerine ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, meslek alanlarını tanıyarak üniversite tercihlerini yapabilmelerine olanak sağlamak amacıyla “Tercih Günleri” etkinliği düzenledi.

09 Ağustos 2018 Perşembe 18:18

Hakkari Üniversitesi merkezde, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerimizde  tüm aday öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, meslek alanlarını tanıyarak üniversite tercihlerini yapabilmelerine olanak sağlamak amacıyla “Tercih Günleri” etkinliği düzenledi.

Tercih Günleri etkinliği kapsamında Hakkari’de oluşturulan ve ilçelerimizdeki Milli Eğitim Müdürlükleri tarafında belirtilen alanlarda aday öğrencilere 5 fakülte, 3 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokulunun tanıtıldığı ve meslekler hakkında bilgi verilen stantlar kuruldu.

Öğretim elemanlarımız tarafından üniversite adaylarına; üniversitede tercih edebilecekleri bölümler ve iş imkânları hakkında ve üniversitedeki sosyal yaşam konularında bilgiler veriliyor.

 Hakkari Üniversitesi ayrıca  gençlerin gerek üniversitemize gerekse diğer üniversitelere bilinçli tercihler yapmalarına yönelik Öğretim elemanlarımız yardımıyla öğrencilerin aldığı puanlara ve alanlara göre hangi fakülteleri-bölümleri kazanabileceklerine dair bilgilendirmeler de yaptığı belirtildi.

Tercih Günleri etkinliği, Hakkari merkezi olmak üzere ilçelerinde saat 09:00-17:00 saatleri arasında bütün öğrenci adayı, veli, rehberlik öğretmenleri ve ilgililere kapılarını açarak tanıtım hizmeti sunduğu belirtildi.

Üniversite tanıtım  ekibinin, Hakkari merkezde 09-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında şehir merkezi ve Öğretmenevi caddesinde tüm öğrenci adaylarımızın sorularını dinleyerek yanıtlayacağı öğrenildi. Hakkarihabertv.com

2-155.jpg3-121.jpg7-050.jpg

 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.