19 Ocak 2019
  • İstanbul11°C
  • Ankara4°C

HAKKARİ’DEKİ SANATSAL GÖSTERİYE BÜYÜK İLGİ

Hakkari’deki sanatsal gösteriye büyük ilgi

Hakkari Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan “Kültürlerin dansı ile renk-i Hakkari” adlı sanatsal gösteri büyük ilgi gördü.

29 Aralık 2017 Cuma 22:47

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen“Kültürlerin dansı ile renk-i Hakkari” adlı sanatsal gösteri etkinliğine Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, eşi Dr. Funda Toprak,  Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz,

İl Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, İl Kültür Turizm Müdürü İdris Ağacanoğlu, Hakkari Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayhan Tunç, kurum amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaklaşık 300 kişilik olan Atatürk Kültür Merkezindeki “Kültürlerin dansı ile renk-i Hakkari” adlı sanatsal gösterileri izleyemeye yaklaşık 3 bin kişi izlemeye geldi.  Yer yer zor anlar yaşayan görevliler salona ancak 500 kişiyi sığdıra bildi. Salona girmeyi başaran bazsı vatandaşlar zemine oturarak bazıları ise ayakta izlemek zorunda kaldılar. Yaklaşık 2 bin 500 kişi ise programı izlemeden geri dönmek zorunda kaldı.


FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak ve beraberindeki protokol üyeleri ise etkinliği halkın arasına oturarak izlediler.

Burada konuşan Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, 2017 yılı Hakkari dönüşüm programına paralel bir şekilde belediye kültüre müdürlüğüce kültürel dönüşüm alının da önemli çalışmalara imza attığını söyledi.

Epcim,”Salonun tıklım tıklım olması bu programlarının daha büyük sunmayı bir borç olarak bize çıkıyor. İnşallah bundan sonra daha büyük salonlarda bu etkinlikleri yapacağız. Bizlere desteklerini esirgemeyen sayın valimize teşekkür ediyoruz” dedi.Etkinlik slayt gösterimi, erbane topluluğu gösterisi, pandomin, zeybek, teke, müzik dinletisi, dengbej, koro ve solo, pandomin, mizansen Hakkari programı ile devam etti.

Etkinlik sonrası sahneye çıkan Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak, bu coşkuyu gördükten sonra Hakkari ile ne kadar gurur duysam az olur dedi.

- Vali Toprak Hakkari’de yeni bir Anadolu Ateşi kuruldu

Vali Toprak,”Bu etkinliği gelerek yoğun ilgi gösteren Hakkarililere teşekkür ediyorum. Sanatçılar üstün bir performans sergileyerek Anadolu Ateşini aratmayan bir etkinlik sergilediler. Hakkari’de yeni bir Anadolu Ateşi kuruldu diyebilirim. Gerçi onun yapımcısı da yabancı değil o da bir Hakkarili buradan da kendisine selam gönderiyorum.

Hakkarililerin burada gösterdiği performans gerçekten çok güzel idi ve beni duygulandırdı. Etnikliği izlemeye gelin birçok vatandaşımız dışarıda kaldı. Hakkari’deki vatandaşlarımızı etkinliklere göstermiş olduğu ilgi bizlere cesaret veriyor. İnşallah bu tür etkinliklerde bundan sonra da hep beraber olacağız” dedi.

“Kültürlerin dansı ile renk-i Hakkari” adlı sanatsal gösteri resim sergisinin gezilmesi ve verilen kokteyl sona erdi. Program TRT tarafından da görüntülendi. Haber: Feyzullah Taş/Hakkarihabertv.com

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.