28 Eylül 2020
  • İstanbul23°C
  • Ankara21°C

HAKKARİLİ GENÇ FİLM ÇEKİMLERİ İÇİN DESTEK BEKLİYOR

Hakkarili genç film çekimleri için destek bekliyor

Yaklaşık 8 yıldır tiyatro üzerine skeç yazan Hakkarili genç Ağustos ayında gösterime girecek 2 filmi için destek bekliyor,

17 Mayıs 2016 Salı 10:14

 Hakkari’de yaklaşık 8 yıldır tiyatro üzerine skeçler yazan ve yazdığı skeçleri değerlendirmek için destek beklediğini söylen 22 yaşındaki Mustafa Nohut yazma sanatını çok sevdiğini belirtti.

Nohut,” Yazma işini ok sevdiğim için alternatifler aramaya başladım. Bu kez bir film projesine yönelmeye başladım yazıp bitirdim.

Daha sonra lise yıllarından tanıştığım çok başarılı yetenekli bir arkadaşımdan yardım isteyerek Hakkari’yi anlatan ve Hakkari’de yaşanmış başka bir film projesine yöneldik ve eskiden yaşanmış gerçek bir aşk hikayesini kaleme aldık.

Aşk, Komedi, ve macera dolu bir hikaye yazmaya başladık. Daha önceden de kazanmış olduğumuz deneyimle çok güzel 2 film projesini bitirdik.

Ben bu defa Film projeleri mi değerlendirmek istiyorum. Hemşerimiz Yılmaz Erdoğan olmak üzere bizlere destek verecek herkesten yardım desteği bekliyorum.

Çalışmaları yolda giderse ileriki yıllarda kafamızda daha büyük projeler var ve Hakkari’de olmak üzere daha bir sürü projeler üzerine imza atmak istiyoruz.

Ağustos ayında  90 sayfalık olan “Bu iş olacak aşk” komedi ve macera filmi ve 85 sayfalık “Aşk komedi sahi ya” adlı filimi çekmek istiyoruz. Bize yardım edecek herkese şimdiden teşekkürlerimizi sunar ve desteklerini bekliyoruz” dedi.İHA

nohut-m.jpg

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.