28 Eylül 2020
  • İstanbul23°C
  • Ankara21°C

HAKKARİLİ GENÇLERDEN GENÇLİK KAMPLARINA BÜYÜK İLGİ

Hakkarili gençlerden gençlik kamplarına büyük ilgi

Bu yıl Türkiye’de gençlik kamplarında en büyük payı Hakkari’nin aldığı belirtildi.

03 Ekim 2015 Cumartesi 13:22

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından il ve ilçelerde ilk ve ortaöğretimlerde yapılan kamp tanıtımları sonucunda 5 bin 300 başvuru alındığı belirtildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal, 12-22 yaş bay bayan her kesimden yapılan başvuruların bakanlıkça belirlenerek seçimlerin yapıldığını söyledi.

Güldal, “748 gencimiz Aydın Kuşadası, Bolu, Mersin, Adana, Samsun, Trabzon ve Kırşehir illerinde yazın tadını çıkardılar.

14-29 yaş arası 160 bay ve bayan gencimiz Çanakkale ve Kayseri’nin tarihi kültürel alanlarını gezerek yeni dostluklar kurdular.

Özel bir programla 42 gencimiz İstanbul’u gezme fırsattı buldu ve ayrıca 600 gencimiz Hakkâri’den Şemdinli’ye, Şemdinli’den Van'a, Yüksekova’dan Şemdinli’ye ve Çukurca’dan Hakkâri’ye gelerek bir etkileşim içine girmiş ve yeni dostluklar ve yeni mekanlar tanıma fırsatı elde etmişlerdir.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü; kamp ve gezilerden gençler tamamen ücretsiz faydalanmıştır” dedi. Hakkarihabertv.com

genclik-m.jpggenclik-1-001.jpggenclik-2-001.jpg

 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.