21 Haziran 2019
  • İstanbul21°C
  • Ankara17°C

HAKKARİ’NİN İLÇE OLMA TEHLİKESİ VAR MI?

Hakkari’nin ilçe olma tehlikesi var mı?

Hakkari'de halen vatandaşın korkusu haline gelen ilimizin ilçe statüsüne dönüştürülmesi durumu ile ilgili Vali Cüneyit Orhan Toprak Hakkarihabertv baş yazarı Hakan Taş'a özel açıklamalarda bulundu.

03 Nisan 2017 Pazartesi 11:48

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, atandığı dönemde Hakkari’nin ilçe statüsüne dönüştürülmesinin gündeme geldiğini hatırlatarak, “Devlet büyüklerine halkımızın duygularını anlatıyorum, onlar da dikkate alırlarsa inşallah bir daha gündeme gelmez” dedi.

Hakkari’nin ilçe statüsüne dönüştürülmesi tartışmalarına değinen Vali Toprak, “İnsanların sahip oldukları şeyi kaybetmesi kolay bir şey değil.

Hakkari 1930’dan beri il statüsünde, kendine göre de bir gelişme sağlıyor. İşte görüyorsunuz, devletin buraya çok ciddi yatırımları var.


HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN


Yeni okullar, 15 tane yeni kapalı halı saha, gençlik merkezi, kapalı olimpik yüzme havuzları, kapalı spor salonu, Baş köyü yakınlarında 10 bin kişilik stat gibi devletimiz gerçekten ciddi yatırımlar yapıyor.

Bunun yanında üniversite, yeni Ulu Camii inşaatı, yani saydığımızda belki birkaç saatimizi alabilir. Buranın ilçeye dönüştürülmesi, ben geldiğim günden beri çok hızlı olarak gündeme gelmişti.

Halkımızın üzüntüsünü gördük. Bunlar tabi siyasi kararlar, devletimizin yüksek makamların takdiridir. İdareciler olarak, vali olarak da olsa bize sorulduğu zaman fikrimizi iletiyoruz üst makamlarımıza.

Biliyorsunuz kanun çıkmak üzereydi, son dakikada bir değişiklik oldu ve geri çekme oldu ve vazgeçildi. Yani bu üst makamların takdiri olmakla beraber ben halkımızın duygularına tercüme olma manasında denk geldiğimiz,

Kendileriyle görüşme imkanı bulduğum devlet büyüklerine halkımızın duygularını anlattım. Onlarda dikkate alırlarsa, inşallah bir daha gündeme gelmez” diye konuştu. Hakkarihabertv.com


 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.