29 Ocak 2020
  • İstanbul9°C
  • Ankara1°C

HATSO’DAN DAKA GENEL SEKRETERİ GÜRAY'A PLAKET

HATSO’dan DAKA Genel Sekreteri Güray'a plaket

Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) Başkanı Servet Taş, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray'a plaket verdi.

29 Kasım 2019 Cuma 10:51

Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray Hakkari Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. HATSO Başkanı Servet Taş ve HATSO Meclis Başkanı Mahir Çallı tarafından karşılanan Güray ve beraberindekiler bir süre oda yetkilileri ile görüştü. 

Daha sonra kısa bir açıklama yapan HATSO Başkanı Servet Taş, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray'a bölgedeki kamu kurumları ile KOBİ'lere verdiği destekler nedeniyle teşekkür eti.

Merkezi Van’da bulunan DAKA'nın Hakkari’deki Yatırım Destek Ofisi'nin önemli yatırımları devam ettiğini anlatan Taş, "Hakkari'nin kış turizminde gelişmesine katkı sağlayan 8 yıl önce hizmete açılan 2 bin 800 rakımlı Merga Bütan Kayak Merkezinde, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (DAKA) desteğiyle 15 milyon liraya yaptırılan telesiyej sistemi, yeni pist alanları ilimize kazandırıldı. Kayak Merkezinde,

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA)’nın yatırımlarının devamı olarak 100 yataklı bir otelin inşası için Ağustos ayında Hakkari Valiliği ile imzalanan sözleşme sonucu insanlarımızın artık konaklayacakları bir otelin yapılıp tamamlanmasıyla her yıl 100 binden fazla kayak severin ağırlanması hedefleniyor" dedi. 

Başkan Taş, Hakkari'nin kültür turizmi ve kış turizmi gibi alanlarda gelişmesi için ekonomik ve sosyal alanlarda yapılan yatırımların önemli olduğunu belirterek, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray ve ekibine teşekkür etti ve başarılı çalışmaları nedeniyle Genel Sekreter Halil İbrahim Güray'a plaket taktim etti.

DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray ise kendisine plaket veren Başkan Taş ve HATSO yönetimine teşekkür etti. Hakkarihabertv.com

hatso-1-009.jpghatso-2-006.jpg

 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.