29 Ocak 2020
  • İstanbul9°C
  • Ankara3°C

İŞKUR’DAN HÜKÜMLÜLERE HİBE MÜJDESİ

İşkur’dan hükümlülere hibe müjdesi

İşkur’un engelli ve eski hükümlülere desteği devam ediyor

05 Kasım 2019 Salı 10:19

Hakkari Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Kızılkaya,  Hakkari’de 2014'ten bu yana kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere destek sağladıklarını ve bu desteklerden yararlanmak isteyen birçok vatandaşımıza yardımcı  olduklarını ifade etti.

 Verilecek desteğin gayesi, engelli kardeşlerimizin ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri yolu ile rehabilitasyonlarına yardımcı olmak olduğunu ifade eden Kızılkaya, İŞKUR tarafından kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlarımıza 50 Bin TL’ye kadar, eski hükümlü vatandaşlara ise 38 Bin 370 TL ‘ye kadar hibe desteğini verildiğini söyledi.

Kızılkaya,” 2019 yılı 2. Dönem başvuru sonuçlarının  açıklandığını, Kendi işini kurma projesi kapsamında  Hakkari’de  6 engelli,57  eski hükümlü  olmak üzere toplam 63 Vatandaşımızın  projelerinin  2.389.104,00 TL bütçe ayrılarak  onaylandığını açıkladı. Kızılkaya, onaylanan projelerin Hakkari’de 63 Aileye ekmek kapısı olacağını bundan dolayı destek ve katkıları nedeniyle 

Hakkari halkı adına başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk, Valimiz Sayın İdris  Akbıyık, Genel Müdürümüz Sayın  Cafer Uzunkaya ve Genel Müdürlük Komisyonuna sonsuz teşekkürlerimizi  sunarız” dedi. Hakkarihabertv.com

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.