22 Ekim 2018
  • İstanbul17°C
  • Ankara10°C

İSLAM ALEMİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN

Çiya Berçelan

12 Eylül 2016 Pazartesi 23:57

İslam dinimizin mübarek günlerinden biri olan Kurban Bayramını yüce Allah tekrar yaşamamızı nasip etmiş bulunmaktadır. 

Maalesef halkımız ve bölgemiz milletleri uzun yıllardan beri bu mübarek bayramlarını, mübarek günleri rahat ve huzurlu geçiremedi.

Halkımız ve bölgemiz milletleri gerek tek ırk, gerek tek din ve gerekse tek düşünce egemenliği hedefleyenlerin imhacı yönetimlerine maruz kalmıştır.  Tekçi katı ideolojik, tekçi katı dinci veya tekçi katı ırk/ ulusçu saldırıları altında yaşamak zorunda kalmıştır.  

Halkımız ve bölge milletleri bu gibi faşizan silaha, zora ve şiddete dayalı saldırılardan dolayı büyük acılar yaşamış ve tanıklık etmiştir. Ülkemizde ve bölgemizde devam eden kirli savaş, kirli siyaset, kültürel ve fiziksel soykırım operasyonları halkımızı ve bölgemiz milletlerine  derin acılar ve üzüntüler yaşatmıştır.

Bu mübarek bayram vesilesiyle halkımızın ve bölgemiz milletlerinin sıkıntıların son bulması için öncelikle sosyal ve toplumsal bilinçli bir gelecek oluşmasını diliyorum.

Halkımız ve bölgemiz milletlerinin bugün karşı karşıya kaldıkları karanlık, kirli ve kanlı süreçlerin bir daha hiçbir şekilde yaşanmaması,  insanların ve insanlığın kurban edilmemesini yüce Allahtan diliyorum.  

Bu vesile ile özel olarak Hakkarili hemşehrilerimin, milletimizin ve genel olarak da tüm İslam aleminin Kurban Bayramını en içten ve derin duygularımla kutluyorum.

Mübarek kurban bayramının ayrıca ülkemiz, halkımız, bölgemiz milletleri, İslam âlemi ve tüm insanlık için evrensel temel değerlere dayalı çoğulcu demokratik sistem içinde hak ve hukuk önünde eşik, özgürlük  barış ve bağımsızlık bir gelecek diliyorum.  

Halkımızın ve bölge milletlerinin, insanlığın sosyal denge paradigması içinde  hiç kimsenin zora ve şiddete başvurmadığı, kimsenin ezilmediği, hor görülmediği, asimilasyona uğramadığı, imha ve inkara tabi tutulmadığı eşit ve özgür bir yaşama vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim, tüm insanların da bu doğrultuda çaba içinde olmalarını diliyorum.

Bu mübarek günde ve ay boyunca hac görevini yerine getirmek üzere ailelerinden, yerinden ve yurdundan uzakta bulunan tüm Hakkarili hemşehrilerimin, 

insanlarımızın kutsal görevlerini huzurlu,  sağlıklı ve güvenli bir şekilde tamamlayıp ülkelerine, evlerine geri dönmelerini yüce Allah’tan niyaz ederim. Sevgi ve saygılarımı tüm kalbimle sunarım

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.