22 Temmuz 2019
  • İstanbul29°C
  • Ankara28°C

İSTANBUL’DAN HAKKARİ’YE ENGELLİ DAYANIŞMASI

İstanbul’dan Hakkari’ye engelli dayanışması

İstanbul’da faaliyet gösteren Özürlüler Vakfı tarafından gönderilen ve engellilere dağıtılmak üzere gönderilen giyim ve kitaptan oluşan 13 adet koli Hakkari Bedensel Engelliler Derneğine ulaştı.

09 Mayıs 2018 Çarşamba 22:35

Yardım malzemesini Engelliler Koordinasyon Merkezinde teslim alan Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Mesut Keskin, gönderilen malzemenin muhteviyatından çok İstanbul’da uzun bir süredir faaliyet gösteren bir vakfın ülkenin bir ucunda faaliyet gösteren derneklerine yollandığını söyledi.

Gönderilen yardımın kendilerini memnun ettiğini ifade eden Keskin. 20 yıla yakındır tüm yıpratma politikalarına ve zorluklara rağmen Hakkari’de faaliyet gösteren derneğimize gerek ilimizde gerek ise il dışından gösterilen bu ilgi ve alakanın nedeninin kurum olarak doğru bir istikamette olduğumuzun bir göstergesidir dedi.

Keskin,”10-16 Mayıs  engelli haftası olması hasebiyle İstanbul Özürlüler Vakfı tarafından gönderilen kıyafetlerin ivedilikle ihtiyaç sahibi engellilere teslim edileceğini kitapların ise Koordinasyon Merkezinde bulunan kütüphanenin raflarında yer alacaktır.

Gönderilen mevcut malzemeden dolayı İstanbul Özürlüler Vakfı Başkanı Sayın Seyhan Sandıkyapan hanımefendiye,  yönetim kurulu üyelerine ve Vakıf çalışanı aynı zamanda  hemşerimiz İrfan Duman’a teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. Haber: Feyzullah Taş

engelli-2-004.jpgengelli-1-009.jpg
 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.