10 Aralık 2018
  • İstanbul9°C
  • Ankara8°C

KEREVİZ MUCİZESİ!

Kereviz mucizesi!

Kış yemeklerinin olmazsa olmazı kerevizin bir çok türde yemeği yapılmaktadır.

08 Kasım 2017 Çarşamba 22:28

Kış yemeklerinin olmazsa olmazı kerevizin bir çok türde yemeği yapılmaktadır. Seveni kadar sevmeyenin de çok fazla olduğu kerevizin yaprağından sap kısmına kadar sağlık açısından sayısız faydası bulunmaktadır. İşte kerevizin daha önce hiç duymadığınız faydaları…

 
Kereviz kışlık diğer sebzelere oranla içerisinde çok fazla antioksidan barındırıyor. Kerevizin bu özelliğinden dolayı sağlığımıza geniş yelpazede faydası bulunuyor. Bu nedenle kerevizin her gün tüketilmesi bile sağlık üzerinde herhangi bir yan etki oluşturmuyor.
 
Kan basıncını azaltıyor
Kerevizin içerdiği ve ‘‘fitalid'' olarak adlandırılan bir bileşen kan dolaşımının sağlıklı bir şekilde yapılmasına katkıda bulunur. Bunun yanında kereviz yüksek kan basıncını da düşürür.
 
Cinsel sağlık sorunlarına iyi geliyor
Kerevizin cinsel sağlık sorunlarına iyi geldiği biliniyor. Dr. Alan R. Hirsch'ın günde 1-2 kereviz sapı tüketmenin cinsel sağlık sorunlarına faydalı olduğunu belirtmiştir.
 
Suyunu içmenin de faydası var
Kereviz suyu, vücudun kaybettiği su ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamaya yardımcı oluyor. Özellikle ishal rahatsızlığı bulunan bir kişinin kereviz suyu içmesi hem ishalin geçmesine neden oluyor hemde vucutta adeta doğal bir serum görevi görerek vücudun kaybettiği su ihtiyacını karşılıyor.
 
Aknelerin geçmesini sağlıyor
Düzenli bir şekilde tüketilen kerevizin akne iyileştirici özelliği bulunmaktadır.
 
Suyu ağız kokusunu kesiyor
 
Kereviz suyunun ağız kokusunu hızlı bir şekilde iyileştirici özelliği bulunuyor.
Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.