16 Kasım 2018
  • İstanbul10°C
  • Ankara7°C

KÖY OKULLARINDA OKUYAN KIZ ÖĞRENCİLER SPORLA TANIŞTI

Köy okullarında okuyan kız öğrenciler sporla tanıştı

Hakkari Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün geçen yıl başlattıkları “Sağlıklı Bir Gelecek Sporla Gelecek” projesi bu yıl da devam ediyor. Proje kapsamında köy okullarında okuyan kız öğrenciler şehir merkezine getirilerek sporla tanıştırıldı.

09 Kasım 2017 Perşembe 10:03

Hakkari Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2016-2017 eğitim öğretim yılında öğrencilerin sportif aktivitelerden daha fazla yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla yaşama geçirdikleri

“Sağlıklı Gelecek Sporla Gelecek” projesi 2017-2018 eğitim öğretim yılında da kentteki üç spor salonunda futbol, basketbol, futsal, voleybol, hentbol, badminton, bisiklet, bocce, tenis, jimnastik, güreş, masa tenisi, satranç ve dart olmak üzere toplam 14 branşta spor kursuları devam edecek.

Proje kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğünün tahsis ettiği servislerle 10 ayrı köy okullarından yüzlerce kız öğrenci şehir merkezine getirilerek futbol ve voleybol ile tanıştırıldı. Futbol ve Voleybol maçı yapan kız öğrenciler birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Şube Müdürü ve Proje Koordinatörü Erol Hanlıgil, Hakkari Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçen yıl başlattıkları ‘Sağlıklı Bir Gelecek Sporla Gelecek ‘ projesinin bu yıl da köy okullarında ve üç ilçede devam edeceğini söyledi.

Hanlıgil,” Proje kapsamında 10 köy okulundan yüzlerce kız öğrenciyi Şehir merkezine getirerek Futbol ve Voleybol maçı yaptırdık. Yaptığımız müsabakalarda öğrenciler arasında oldukça yetenekli öğrenciler keşfettik. İnşallah bu öğrenciler ileri ki yıllarda ülkemizi yurt dışında temsil edecek.

Hedefimiz yıl boyunca 35 bin öğrenciyi sporla tanıştırmak. Bize geçen yıldan beri yardımlarını esirgemeyen Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak ve İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun’a tekrardan teşekkür ederim” diye konuştu. Haber: Serkan Kaya
1-083.jpg2-118.jpg4-092.jpg

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.