15 Aralık 2018
  • İstanbul13°C
  • Ankara6°C

KÜLTÜRLERİN DANSI İLE RENG-İ HAKKARİ ÇEPİK’TE

Kültürlerin dansı ile reng-i Hakkari Çepik’te

Hakkari Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 'Kültürlerin Dansı ile Reng-i Hakkari ekibi dev kadrosu ile “Çepik” programına sahne alacağı belirtildi.

22 Ocak 2018 Pazartesi 13:03

Hakkari Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ve yaptığı birbirinden güzel etkinliklerle adında sıkça söz ettiren Hakkari ekibi  dev kadrosu ile Salı günü Saat: 19: 45’te  TRT Kurdi arı Arı Studyularında sunuculuğunu Aydın Aydın’ın yaptığı ve canlı olarak yayınlanan“Çepik” programının konuğu olacak.

Hakkari’de düzenlenen iki ayrı etkinliğe katılan Hakkari Vali Cüneyit Orhan Toprak, 'Kültürlerin Dansı ile Reng-i Hakkari’yi büyük bir beğeni ile izlediğini  ifade ederek "İyi ki sizin hizmetinizdeyim. Hakkarili gençlerimiz, sanatçılarımızla bir kere daha gurur duydum.

Kendilerine imkan tanındığı zaman ne kadar muhteşem gösterilere imza atabileceklerini bizlere net bir şekilde gösterdiler. Şunu diyebilirim ki Türkiye’de ve dünyada adında sıkça söz ettiren yeni Anadolu Ateşi Hakkari’de doğuyor diye bilirim” şeklinde konuşmuştu.

Hakkarili vatandaşlar ise Vali Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Hakkari Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayhan Tunç, sanatsal etkinliklere verdikleri önemden dolayı kendilerine teşekkür ettiler.

Hakkari’deki güzellikleri ekrana taşıyan ve Çepik programını kendi köyünde yapan ve Hakkari’yi Türkiye’ye ve dünyaya en güzel şekilde tanıtan ünlü türkücü Aydın Aydın’da teşekkür ederek kendisine minnettar olduklarını söylediler. Hakkarihabertv.com 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.