19 Ocak 2019
  • İstanbul10°C
  • Ankara-1°C

LAWJE GRUBUNUN “RÛBARO” KLİPİ YAYINLANDI

Lawje grubunun “Rûbaro” klipi yayınlandı

Hakkâri yöresine ait ezgileri derleyen Lawje grubunun yeni klibi ‘Akarsu’ ‘Rûbaro’ şarkısı Youtube hesaplarından yayınlandı.

20 Aralık 2017 Çarşamba 08:00

Kürt müziğinin edebiyatı olarak bilinen ve dengbêjlerin seslendirdiği yöresel ezgileri, özüne zarar vermeden kendi müzikal üsluplarıyla derleyen Lawje grubu, "Selîqe" albümünden sonra yayınlamaya devam ettikleri kliplerine "Rûbaro" şarkısı ile devam ediyor.

Temel hareket noktalarının Kürt müziğini anlama çabası olduğunu belirten Lawje grubu, Rûbaro şarkısının doğayla olan ilişkisinin dinleyiciye aktarılması açısından, İstanbul Belgrat ormanlarında çektiklerini ifade ederek klipin yönetmenliğini ise Dilşad Canan’ın yaptığını söyledi.

Lawje grubu,” Rûbaro şarkımızın klipini Belgrat ormanlarında çektik ve doğayla bir arada olmak istedik. Rubaro şarkımız delice coşan bir suyun tabiata haykırmasını anlatıyor. Bir derenin ve ırmağın derin vadilerden büyük sulara kavuşmasını konu alıyor”


HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN2014 yılında “Sesime Gel” film müziklerinde duyurdukları Rûbaro şarkısını tekrar düzenleyerek dinleyicileriyle paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten grup üyeleri,” Rûbaro şarkısının içinde bulunduğu film müziklerinin  33. İstanbul Film Festivalinde en iyi film müziği ödülünü aldığını söyledi.

Hakkari’de sponsor bulamadıkları için klip çekimlerini il dışında çekmek zorunda kaldıklarını ifade eden grup üyeleri, bundan sonraki klipler için destek istedi. Hakkarihabertv.com

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.