23 Temmuz 2019
  • İstanbul22°C
  • Ankara15°C

MİMAR MULAMAHMUTOĞLU’NA GÖRKEMLİ DÜĞÜN

Mimar Mulamahmutoğlu’na görkemli düğün

Hakkari Ak Parti Milletvekili adayı Mahmut Mulamahmutoğlu iki gün iki gece süre görkemli bir düğün töreni ile dünya evine girdi.

10 Eylül 2018 Pazartesi 08:30

24 Haziran Milletvekili seçimlerinde Ak Parti’nin Milletvekili adayı olan Mahmut Mulamahmutoğlu, Yüksekovalı Nuran Aykut ile dünya evine girdi.

Mesleği öğretmen olan Gelin Nuran Aykut büyük bir araç konvoyu ile Yüksekova ilçesinden Hakkari’ye getirildi. Nuran ve Mahmut çifti için Hakkari’deki bir okulun bahçesinde iki gün iki gece süren görkemli bir düğün töreni yapıldı.


FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


Hakkari’deki gelenek ve göreneklerin en güzel şekilde sergilendiği düğünde yüzlerce davetliye yöresel yemekler ikram edildi.  Düğüne katılan davetliler yörede unutulmaya yüz tutmuş yöredeki türküleri seslendirerek düğüne ayrı bir renk kattılar.

Düğün törenine katılan davetliler ise Hakkari yöresine ait gelenek ve göreneklerin kaybolmak üzere olduğunu ifade ettiler.Davetliler,”Yöremize ait türküler yok olmak üzere düğün sanatçıları ise eski türküleri neredeyse hepsini söylemiyorlar.

Bir arkadaşımız eski 700 türküyü kale almış fakat bunları söyleyecek hiç kimse yok. Biz bu düğün töreninde birazda olsa anadilimizdeki türkülerin bir kaçını seslendirdik” şeklinde konuştular.

Damat Mahmut Mulamahmutoğlu ise düğün törenlerinde yörenin gelenek ve göreneklerin en güzel şekilde sergileyen tüm davetlilere teşekkür etti.

Mulamahmutoğlu,” Bu mutlu günümde beni yalnız bırakmayan Ak Parti Hakkari il teşkilatı, daire amirleri, STK temsilcileri,  çelenk gönderen Van Tuşba Belediye Başkanı sayın Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Hakkari merkez, il ilçe ve değişik illerden gelen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Hakkarihabertv.com

 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.