20 Haziran 2019
  • İstanbul22°C
  • Ankara18°C

MÜFTÜLÜKTEN ÖRNEK VATANDAŞA ZİYARET

Müftülükten örnek vatandaşa ziyaret

Hakkari İl Müftülüğü kaybolan 50 koyunu bulup sahibine teslim eden duyarlı vatandaşı köyünde ziyaret ederek teşekkür etti.

01 Ağustos 2018 Çarşamba 14:12

Bir süre önce kaybolan yaklaşık 50 koyunu bulup sahibi belirleninceye kadar sahip çıkan, besleyen ve çobanlığını yapan Hacı Mehmet Aşkan isimli vatandaş İl Müftüsü Faruk Gürbüz ve beraberindeki ekip tarafından Tümsek köyündeki evinde ziyaret edildi.

Burada konuşan Müftü Gürbüz,” Hacı Mehmet Aşkan’ın yaptığı günümüzde çokça rastlanmayan  bir dürüstlük örneğidir.

50 yakın koyuna, sahibi bulununcaya kadar sahip çıkıp, sağ salim bir şekilde kendisine teslim etmesinin dinimiz nezdinde ecir ve sevabının büyüktür. Kendisini kutluyorum ve bu örnek davranışından dolayı ise kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Hayvanları bulup sahibine teslim eden Hacı Mehmet Aşkan isimli vatandaş ise, bunun bir insanlık görevi olduğunu ve bir Müslüman olarak yapması gerekeni yaptığını” ifade ederek ziyaretlerinden dolayı il müftüsü Faruk Gürbüz ve ekibine teşekkür etti.

Müftü Gürbüz duyarlı vatandaşa Kur’an-ı Kerim ve dini konulu çeşitli kitaplar hediye etti. Hakkarihabertv.com

3-120.jpg2-154.jpg4-104.jpg


 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.