25 Ekim 2020
  • İstanbul19°C
  • Ankara14°C

VALİ AKBIYIK'TAN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Vali Akbıyık'tan engelliler günü mesajı

Hakkari Valisi/Belediye Başkan V. İdris Akbıyık, “Engelliler Haftası” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

09 Mayıs 2020 Cumartesi 20:45

Vali Akbıyık mesajında,"Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, toplumla bütünleşmelerini ve geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamak, onları toplumsal hayatta etkin ve verimli kılmak adına; dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesine vesile olan “Engelliler Haftası”  her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanmaktadır.

 ‘En büyük engel sevgisizliktir’ şuuruyla hareket etmemiz, engelli bireylerin hissiyatını ve karşılaşacakları muhtemel sıkıntıları anlamamıza ve bir arada yaşamanın gerektirdiği mesuliyetleri yerine getirmemizde etkili olacaktır.

‘Önce insan’ diyen, insanı ‘yaratılmışların en şereflisi’ olarak gören bir geleneğin mensupları olarak bizler her konuda engelli vatandaşlarımızın yanında yer almayı kendimize görev bilmekteyiz. Geleceğe güvenle bakan bir toplumu inşa etmek; hiç kuşkusuz engelli ya da engelsiz hepimizin ortak umut ve hedeflerimizi paylaşarak birlik ve beraberliğimizi sağlamaktan geçmektedir.

Engelliler Haftası’nın; engelleri dolayısıyla karşılaştıkları güçlüklerden yılmadan azimle çalışan, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan kardeşlerimizin sorunlarının çözümü hususunda toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olmasını temenni ediyor engelli vatandaşlarımızı sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum" dedi. Hakkarihabertv.com

 

 

Yorumlar
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.