• BIST 104.123
 • Altın 145,809
 • Dolar 3,4910
 • Euro 4,1702
 • İstanbul 17 °C
 • Ankara 11 °C

Rektör Ceylan'ın hukuksuz işlemleri

Rektör Ceylan'ın hukuksuz işlemleri
Hakkâri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan’ın basiretsiz olarak 4 yıldır yönettiği, daha doğrusu başkalarınca yönetildiği iddia edilen Hakkâri Üniversitesi aynı tarihte kurulan diğer doğu illerindeki Üniversitelere nazaran çok geri kalmış.

Kentimize ne kültürel bazda, ne ekonomik bazda, ne de yeni yetişen genç nesli topluma kazandırma ve okullaşma bazında da başarısız olduğu aşikâr.

Öte yandan ülkemizde son olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan askeri darbenin FETÖ tarafından yapıldığı ayan beyan ortada olduğu bilinmesine ve Rektör Prof. Dr. Ceylan’ın bu yapıyla aşağıda yazılanlarla hiçbir şekilde inkâr edemeyecek bir işbirliği içinde olduğu iddiası ortada olmasına rağmen hala görevinin başında olması doğrusu bize olduğu kadar siz okurlarıma da garip gelmiyor mu?

Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan’ın Hakkari Üniversitesindeki bazı yanlış uygulamalarını siz okurlarımla paylaşmak isterim.

YÖK’ ün talimatı doğrultusunda FETÖ’ye üye olduğu şüphesi ile görevden el çektirilen ve üniversite Bilgi İşlem Daire Başkanlığında görev yapan bir şube müdürü 2015 yılı Ocak-Kasım ayları arasında kendisine EBS üzerinden tanınan yetkiyi aşarak diğer birimlere ait önemli evrakları sistem üzerinden indirerek başka kişi ve yerlere servis etmiş,

Konu Rektör’e intikal etmiş ancak Rektör şahıs hakkında adli ya da idari soruşturma başlatmamış tam aksine şüpheliyi korumuştur. 15 Temmuz 2016 Darbe kalkışması başarısız olunca 21.07.2016 tarihinde ilgili kişi hakkında soruşturma başlatmak zorunda kalmıştır. Bu eylem Rektör Prof. Dr. Ebubekir Ceylan’ın FETÖ ile olan ilişkisinin boyutunu kanıtlar niteliktedir.

 Hakkari’de yapılan Paralel Yapı Operasyonunda üniversite personellerinden H.A. ve E. D. adlı şahıslar Emniyet Müdürlüğü tarafından göz altına alınmışlardır. Terör örgütüne üye olmakla suçlanan bu şahıslar Mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış.

Şahıslar, terör örgütüne üye olmakla yargılandığından, 2016//04 nolu Başbakanlık Genelgesi uyarınca açığa alınması gerekirken Rektör Prof. Dr. Ebubekir Ceylan tarafından korunup kollamış ve açığa alınmamışlardır. Buda Rektör Prof. Dr. Ebubekir Ceylan’ nın FETÖ ile bağının olduğunu iddiasını güçlendirmekle beraber terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etme cihetine gittiğini bariz olarak ortaya koymaktadır.  15 Temmuz Darbe Kalkışmasının başarısız olması sonrası YÖK’ün talimatı doğrultusunda ilgili personeller görevden el çektirilmiştir.

 Şeflik sınavında 35 puanı dahi alamayan Ş. A.  Paralel Yapının muhbirliğini yaptığı için hülle yoluyla önce Enstitü Sekreterliğine 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra da Şube Müdürlüğü kadrosuna atamıştır. 15 Temmuz 2016 Darbe kalkışmasından sonra YÖK’ ün talebi üzerine FETÖ operasyonu kapsamında açığa alınmıştır. Rektör Prof. Dr. Ceylan’ın FETÖ elemanı olduğu iddiasının açık kanıtıdır.  

Sigorta emeklisi A. T. mevzuata aykırı olarak üniversiteye öğretim görevlisi olarak alınmış şahıs iki yıla yakın hem emekli maaşı hem de kurumdan maaş almış, üniversitenin ilgili Daire Başkanı hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuş ancak şahıs Paralel Yapının Savcıları tarafından korunmuştur.

YÖK’ e yapılan bir şikâyet üzerine YÖK Denetleme Kurulu konu hakkında üniversiteden bilgi talep etmiş, üniversite YÖK Denetleme Kuruluna verdiği cevapta istifa sonrası yeniden Öğretim görevlisi olarak atandığı ve herhangi bir usulsüzlüğün yapılmadığı beyan etmiştir.

Ancak 5335 Sayılı Kanun’un 35.maddesi ve 5434 Sayılı Emekli Sandığı Kanun’un ilgili maddeleri gereğince istifa sonrası kimlerin tekrar Kamu Kuruluşlarına alınacağı açıkça yazılmıştır.

 Yapılan işlemin mevzuata açıkça aykırı olması nedeniyle Rektör Prof. Dr. Ebubekir Ceylan Resmi Belgede Sahtecilik Kamu Kurum ve Kuruluşların Zararına Dolandırıcılık suçunu işlemiştir.

 Rektör usulen idari soruşturma açarak soruşturma tetikçisi olarak kullandığı ve ülke genelinde ulusalcı olarak bilinen Prof. Dr. Battal Aslan muhakkik olarak görevlendirilmiştir. Ulusalcılar ve Paralelciler işbirliği yaptıklarından dolayı soruşturma sonuçlandırılmamış ve zaman aşımına uğramasına sebebiyet verilmiştir. Soruşturmacı Prof. Dr. Battal ASLAN ‘Görevi Kötüye Kullanma’ ve ‘Şüpheliyi Koruma’ suçu işlemiştir.

Rektör Prof. Dr. Ebubekir Ceylan, üniversite bünyesinde verilmekte olan formasyon derslerinde haftalık 36 saat derse girmiş gibi gösterilip aylık 12.000 TL’den fazla parayı hiçbir derse girmeden, hatta Hakkari’de olmadan usulsüzce almıştır.

Rektör’ün idareci olması nedeniyle sadece hafta sonları derse girme hakkı bulunmaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri toplam 48 saat olduğuna göre 36 saat derse nasıl girdiği izaha muhtaçtır.

  Bu durum gerek öğrenciler gerekse akademisyenlerden net olarak teyit edilebileceği gibi ders çizelgesinden de anlaşılacaktır.

Yine, formasyon eğitimine tabi tutulacak öğrenci kontenjanının iki katı kadar öğrenci usulsüz bir şekilde kayıt edilmiş ve öğrenciler eğitime katılmadıkları halde katılmış gibi gösterilip formasyon bedeli kendilerinden tahsil edilmiştir.

 Rektör Prof. Dr. Ebubekir Ceylan, görevli olduğu Hakkâri ilinde devamlı ikamet etmemekte, ayda sadece birkaç gün mesaiye gelmektedir.

Rektör Ebubekir Ceylan, Hakkâri iline ve Üniversitesine bugüne kadar hiçbir katkı sunmadığı halde 3,5 yıllık görev süresi boyunca, iki kez ABD, iki kez KANADA olmak üzere yaklaşık 48 ülkeye seyahat etmiştir. Bu seyahatler Üniversite adına bilimsel bir çalışma yapma niyetiyle yapılmamış sadece turistik amaçlı yapılmış, böylece her yurtdışı seyahati 10.000TL’ ye mal olmuştur. Kamu zararına sebebiyet verildiği çok açıktır.

 Paralel Devlet Yapılanmasına mensup üniversitede çeşitli görevlerde bulunan ve en son YÖK’ün talimatı doğrultusunda bulundukları görevden el çektirilen kişiler daha önce görevli bulundukları yerlerde hukuk dışı faaliyet ve eylemlerde bulundukları ve Rektör tarafından da bu usulsüzlüklerin bilinmesine rağmen kendileri hakkında adli ya da idari herhangi bir işlem yapılmamıştır.

Bu beyanlar bir bütün olarak değerlendirildiğinde Rektör  Ebubekir Ceylan’ın FETÖ üyesi olduğu iddiasını güçlendirmektedir.. 

 Bundan dolayı Prof. Dr. Ebubekir Ceylan ve suça karışmış diğer yetkililer hakkında gerekli ceza kovuşturmasının yapılması için Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırıyoruz.

Adnan Hatipoğlu yazdı.......

Bu haber toplam 3962 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Asfalt demek hız demek mi?11 Eylül 2017 Pazartesi 17:13
 • Dervişin Hırkası!09 Eylül 2017 Cumartesi 11:33
 • KESKİN'E SALDIRI!08 Eylül 2017 Cuma 12:14
 • Menzil tarikatı Nakşibendi şeyhi Abdulbaki Erol kimdir?06 Eylül 2017 Çarşamba 19:26
 • İsrail’e kim dur diyecek?06 Eylül 2017 Çarşamba 13:25
 • Memur-Sen ile gündem!05 Eylül 2017 Salı 16:03
 • Üniversitemiz ne durumda?05 Eylül 2017 Salı 10:40
 • İNSAN KALBİDİR KABEM31 Ağustos 2017 Perşembe 11:58
 • Hakkari Colemerg belediye!31 Ağustos 2017 Perşembe 11:01
 • Bu tarihi yazın!30 Ağustos 2017 Çarşamba 16:48
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hakkari Haber TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel :
  Savaş TAŞ - 0.(544) 543 29 43
  Yusuf TAŞ- 0.(545) 266 87 94 | Haber Scripti: CM Bilişim