Akşam saatlerinde Medrese Mahallesi mezarlık civarı ile Biçer Mahallesi Kantar civarı Hakkari-Van karayolunu trafiğe kapatan göstericilere polis müdahale etti. Sayıları 200'ü bulan göstericiler farklı bir yöntem deneyerek hakim tepelere çıkarak polisin kendilerine ulaşmayacağı noktalarda toplanarak polisi taşladılar. Göstericilere yanaşamayan polis uzaktan gaz bombası ve plastik mermi kullanarak müdahalle etti.
Hakim tepelerde gelen taşlar nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşayan polis geri çekilmek zorunda kaldı. Etrafın tamamen biber gazı dumanına büründüğü mahallede ise yolda geçen bazı vatandaşlar zor anlar yaşadılar. Hakkari'nin iki değişik mahallesinde polis ile göstericiler arasındaki olay ise devam ediyor. (Hakkarihabertv.com)
Bu haber toplam 2423 defa okunmuştur
Yorumlar 0
Facebook Yorumları 0
YASAL UYARI:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.