• BIST 9530.47
 • Altın 2470.638
 • Dolar 32.4369
 • Euro 34.675
 • İstanbul 19 °C
 • Ankara 18 °C

Hakkari CİSAD’dan açıklama

Hakkari CİSAD’dan açıklama
Hakkari Cilo Sat Gölleri ve Buzulları Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği (CİSAD) çıkan bazı asılsız haberler ve vizyonları ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Hakkari CİSAD) açıklamasında,”Hakkari Cilo Sat Gölleri ve Buzulları Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği ( CİSAD ) 2017 yılında Hakkari ilinde doğa Sporlarına emek ve gönül veren, bireysel menfaat ve EGO’dan uzak duran, ilin ve toplumun menfaatini ön planda tutan her kesimden insanların bir araya gelmesiyle kurulan gönüllü bir sivil toplum örgütüdür.

CİSAD’ın amacı başta dağcılık olmak üzere Trekking, Hiking, Kampçılık, Rafting, Kano, Kayak, Dağ ve Yol Bisikleti, Tur kayağı, Yamaç Paraşütü ve Kayaklı Yamaç Paraşütü alanlarında faaliyet yürütmektir. Bu faaliyetler kapsamında bir taraftan ilimizin doğa sporlarındaki potansiyelini açığa çıkarıp, Eko turizm, Doğa sporları ve Kış sporları turizmini canlandırmak, ilin ve ülkenin ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif anlamda kalkınmasına katkı sunmaktır.

Bu koridorda pay sahibi olmasını sağlamak, diğer taraftan ise söz konusu branşlarda yetenekli gençlerimizi bu branşlara yönlendirip, eğiterek ilimizi ve ülkemizi ulusal ve uluslararası arenada temsil edecek üst düzeye gelmelerine vesile olmaktır.

Bu şiar doğrultusunda gerekli alt yapıyı oluşturup, ciddi adımlar atmaktadır. Ülkemizin ve Dünyanın farklı bölgelerinden gelen doğaseverlere ilimizin kültürünü en iyi şekilde aktardık ve onları en iyi şekilde ağırladık.

Onlara bu kültürü aktarmaya ve onları ağırlamaya devam edeceğiz. Bizler hayatın her aşamasında saygı çerçevesinde yürütülen rekabete saygı duyarak, bu alanlarda da yürütülen rekabete saygı duyuyoruz ve duyacağız da, hiçbir zaman emek hırsızlığı yapmadık, yapmayacağız da, hiçbir şekilde topluma yalan yanlış beyanlarda bulunmadık, bulunmayacağız da, bulunan zatın da karşısında, işimize ve toplum değerlerine gösterdiğimiz saygı, hassasiyet ve yaptığımız faaliyetler ile en iyi cevap olacağız.

Spor etik ve toplum değerlerine bağlı kalıp saygı çerçevesi içersinde faaliyet yürüten, İlimizi ve ülkemizi bir adım daha öne taşımak isteyen her kesime saygı duyduğumuz gibi ortak payda da buluşmaya da devam edeceğiz, daha önce buluştuğumuz gibi. Bizler bu kadar samimi ve iyimserken, ne yazık ki son günlerde haddini aşıp, toplum ve spor etik değerlerine saygı duymayan zatın talihsiz ve EGO içerikli beyanları bizleri derinden üzmüştür.

Şüphesiz ki bu zatlara en iyi cevap kamuoyunun takdiri olmuştur, olacaktır da. Bundan sonra da temel ölçümüzün kamu vicdanı olduğunun bilinmesini isteriz. Bizlerin bu güne kadar yürüttüğü faaliyetlerdeki katılım ve üye sayımızın her geçen gün artış sağlaması bunun en büyük göstergesidir.

”Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” düsturunun  “Lafla peynir gemisini yürütmeye çalışanlara” verilecek en iyi cevap olduğu düşüncesini savunduk, savunuyoruz. Bizler başarıyı topluma mal edip, başarısızlığı sahiplenecek kadar içten, samimi ve duruş sahibi insanlarız.

valilik-003.jpg

Hakkâri objektif haber sitesi köşe yazısında yer alan emek hırsızlığı içeren haber asılsızdır.
Şöyle ki...

Derneğimiz tarafından 29 Haziran 1 Temmuz 2018 tarihinde planlanan 1. Sat Gölleri Doğa Sporları Festivali için Türkiye Dağcılık Federasyonu Hakkari İl Temsilcisi ve aynı zamanda CİSAD yönetim kurulu üyesi Naci ERTUNÇ ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Prof Dr. Sayın Ersan BAŞAR ile koordineli bir çalışma yürütüp, Festival  tarihi belirlenmiş ve yasal izinler için ilk yazışmalar yapılmıştır. ( 14.04.2018 tarihli, 07 / 2018 sayılı izin yazımız ) festivalden 2 gün önce ( 27.06.2018) Hakkâri’ye iştirak eden Sayın Prof. Dr. Ersan BAŞAR, Hakkâri Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Reşit GÜLDAL, Türkiye Dağcılık Federasyonu Hakkari İl Temsilcisi aynı zamanda CİSAD yönetim kurulu üyesi Sayın Naci ERTUNÇ ve CİSAD yönetim kurulu üyesi Sayın Emin YILDIRIM, Hakkari Valisi Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK beyi makamlarında ziyaret edip, Festival hakkında bilgi vermişlerdir.

Her şey bu kadar şeffafken, hayatını emek hırsızlığıyla inşa eden güruh bir şahsın,  emeğe saygı duymadan Cisad’ın yapmış olduğu etkinliğe sahip çıkması ve şimdiye kadar yapmış oldukları faaliyetleri hiçe sayarak belgeye dayanmayan iftira unsurlu beyanlarını yayınlayarak kendini ön planda tutmaya çalışması kamuoyuna en büyük saygısızlık ve trajikomik bir durumdur.

 Güruh şahsın 29 Haziran, 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak olan festival izni için ilk resmi yazışmasını 28.Haziran 2018 tarihinde (Festivalden bir gün önce) yapmıştır. Takdiri siz değerli kamuoyunundur.

 Türkiye Dağcılık Federasyonu ve CİSAD işbirliğince yapılan festival son derece güzel bir şekilde sonuçlanıp ilimizin tanıtımına büyük bir katkı sunmuştur.

Festivalden memnun bir şekilde ayrılan Türkiye Dağcılık Federasyonu başkanı Prof.Dk. Sayın Ersan BAŞARIN teveccühleri ile 2019 Dağcılık faaliyetlerine Sümbül dağı ,Reşko (Uluduruk),Sat dağı tırmanışları ve 2. Sat gölleri Doğa Sporları Festivali programa alınmış olup, Cisad ile beraber etkinliklerin yapılacağını Hakkari il temsilcisine duyurmuştur.

Saygı ve Şükran’larımızla...

CİLO SAT GÖLLERİ VE BUZULLARI DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU
Son bir yılda yaptığımız faaliyetler: 

1 Cilo Sat Göleri Doğa Sporları festivali

3.Kar festivalinde çungur tepesi zirve yürüyüşü, Kar mağarasının yapılması gece orda konaklamanın olması ve doğa sporları standının kurulması ( 3. Kar festivalini düzenleyen Hakkari Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü talebince yapılmıştır)

İran Demavent dağı tırmanışı

 Kaçkar Dağları zirve tırmanışı

Sümbül dağı zirve tırmanışı

 Karadağ zirve tırmanışı

 Doğu’nun Traventeri ve Peribacaları yürüyüşü

Çukurca Foto Safari’de Rafting etkinliği 

Mar Abdişo kilisesine yürüyüş 

 Mar şalita kilisesine yürüyüş

 Urartu Kaya Mezarları ve Travertenler Gezisi

Dağ ve Yol Bisikleti etkinliği

Berçelan Yaylaları Tur kayağı etkinliği

Berçelan Yaylaları Seyitxan gölü  ve sat göllerinde kano etkinliği

 Mehed dağı Tırmanışı

Kürek dağı tırmanışı

 Vatan Tepesi tırmanışı 

Cunkur  tepesi Tırmanışı

Kayak Merkezi –Hakkâri Merkez Trekking

 Vatan tepesi ve Merzan tepesi ( geye dostali) yamaç paraşütü etkinliği

 Otluca doğa yürüyüşü 

Awa Ore Şelalesi etkinliği 

Ağaçdibi şelalesi yürüyüşü

Şemdinli Balkaya teknik tırmanış ve Mağara faaliyeti

Antalya Sivri dağ,Geyik sivrisi,Sarpkatran,Tahtalı dağı tırmanışları

Nemrut gölü faaliyeti

 8 Mart Kadınlar günü etkinliği (9 Mart Cumartesi kayak merkezinde Cisad yönetimi tarafından kahvaltı verildi)

 Ramazan Geceleri kapsamında Hakkari Belediyesi Önünde 3 günlük yapay duvar tırmanışı ve doğa Sporları standının kurulması  18.03.2019 Reşko Dağı Zirve Tırmanışı 

Hakkari CİSAD

 

Bu haber toplam 3900 defa okunmuştur
 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hakkari Haber TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel :
  Feyzullah TAŞ- 0.(505) 440 39 66
  Savaş TAŞ - 0.(545) 864 4868
  YUSUF TAŞ- 0.(544) 346 1740 | Haber Scripti: CM Bilişim