Seyitoğlu şirketi yetkilileri ve Zap suyu kenarında tesisleri bulunan vatandaşlar, önlem alınmaması halinde Hakkari-Çukurca karayolunun da kullanılamayacak hale geleceğini anlatarak "Yaklaşık 2 yıl önce Hakkari-Van karayolu üzerinde bulunan şehir girişinde yol yapım ve genişletme çalışmaları başlatıldı. Bu çalışmalar 4 yıl boyunca devam etti. Gerek dinamitlerle indirilen kayalar gerek toprak hafriyatın malzemesi Zap suyuna boşaltıldı. Biz yetkili mercilere başvurarak önü kapanan suyun tesislerimize zarar vereceğini bildirdik, ancak önlem alınmadı. Bu yıl karların erimesiyle birlikte gün geçtikçe kabaran suyun önü kapalı olduğu için Depin noktası adeta bir baraj haline geldi, tesisler, elektrik direkleri, halkın su ihtiyacını karşılamak için yaptığı çeşmeler sular altında kaldı. Gün geçtikçe daha da tehlikeli bir hal alan Zap suyunun önünün derhal açılmasını ve yetkililerin zararlarımızı karşılamasını istiyoruz. Önlem alınmadığı taktirde ise Hakkari-Çukurca karayolu da sular altında kalabilir" şeklinde konuştular. (Hakkarihabertv)