• BIST 2.016,34
  • Altın 786.66647
  • Dolar 13.4013
  • Euro 15.2111
  • İstanbul 4 °C
  • Ankara 5 °C

Miting alanları yeniden güncellendi

Miting alanları yeniden güncellendi
Hakkari'de “Miting Alanı, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Güzergah Planları” ile ilgili toplanma yeri, yürüyüş güzergahı, toplantı alanı (Miting Alanı), dağılma güzergahları, pankart ve afiş asılacak yerlere” dair usul ve esaslar güncellendi.

Hakkari Valiliği tarafından yapılana açıklamada," 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. maddesi ile Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik’in 3. maddesi gereğince Valilik Makamının 27.01.2020 tarih ve 65105496-33499-(12470)/41 sayılı Olurları ile yeniden güncellenen “Miting Alanı, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Güzergah Planları” ile ilgili toplanma yeri, yürüyüş güzergahı, toplantı alanı (Miting Alanı), dağılma güzergahları, pankart ve afiş asılacak yerlere”  dair usul ve esaslar belirtilmiştir.

Buna göre, 2021 yılı için Hakkari il merkezinde Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Güzergahı aşağıda belirtildiği şekilde oluşturulmuştur.

TOPLANTI (MİTİNG) ALANI

İlimiz Yeni Mahalle Derviş Eren Caddesi üzerinde GUPSİ Mevkii olarak bilinen, İl Merkezinden Otluca Köyü istikametine giderken yolun sol tarafında bulunan Seyitoğlu Beton Şantiyesinin yaklaşık 25 metre altında bulunan boş düz alandır.

YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa göre; Hakkari Merkezinde düzenlenecek olan GÖSTERİ YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHI;Hastane Kavşağından Katramaz Köprüsü istikameti (Sağlık Caddesi) Katramaz Köprüsü istikametinden Merzan Spor Sahasına kadar olan (Merzan Caddesi)  yaklaşık bir kilometrelik (1km) güzergahtır.

YÜRÜYÜŞE GEÇMEK ÜZERE TOPLANILACAK YER İLE DAĞILMA YERLERİ

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa göre yapılacak Gösteri Yürüyüşlerindeki toplanma alanı (yeri) Hakkari Devlet Hastanesi önünde bulunan Hastane Kavşağı’dır. Katramaz Köprüsü - Sanayi Yolu istikameti ile Katramaz Köprüsü Hastane Kavşağını takiben Gençlik Caddesi ve Çölemerik Caddesi istikametleri ile bu istikametlerin ara ve tali sokakları dağılma yerleridir.

AFİŞ VE PANKART ASILACAK YERLER

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa göre düzenlenecek toplantılarda; Şehir Merkezinde, Belediye Başkanlığının uygun göreceği yerler ile ilan panoları afiş ve pankart asılacak yerlerdir. Toplantının yapılacağı yer ve yürüyüş güzergâhları üzerinde uygun yerlere afiş ve pankart asılabilir.

Konu ile ilgili olarak genel hususlar aşağıda numaralandırılmıştır.

1- Bu planlar Valilik Makamınca uygun görülmesine müteakip, yerel gazeteler ile valilik internet sitesinden ilan edildikten (15) gün sonra yürürlüğe girecektir. 

2- Bu planın yürürlüğe girmesi ile birlikte, Valilik Makamının 10.01.2020 tarihli, 2020 yılına ait Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâh Planı yürürlükten kaldırılacaktır.

Tespit olunan Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Güzergâh Tablo ve Miting alanı kroki olarak ekte belirtilmiştir" denildi. Hakkarihabertv.com

 

Bu haber toplam 722 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
YASAL UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Hakkarihabertv.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Hakkari Haber TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel :
Feyzullah TAŞ- 0.(505) 440 39 66
Savaş TAŞ - 0.(545) 864 3909
YUSUF TAŞ- 0.(544) 346 1740 | Haber Scripti: CM Bilişim